Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyire esélytelen matek...

Mennyire esélytelen matek emelt 93%os érettségit elérni?

Figyelt kérdés

Nyílván ember függő a dolog, de úgy átlagban kérdezem. Nyilván az átlag ez alatt van, de hogy elég simán jobbnak lenni az átlagnál, vagy teljesen matek beállítottságúnak kell lenni hozzá?

MInden példát, feladatot gondolkodás nélkül kell tudni, és átlátni az összes létező összefüggést?



2013. jan. 21. 18:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Azért ennyire forrón nem eszik a kását :) Persze nem árt, ha minél gyorsabban átlátod egy adott feladat megoldásmenetét, mivel véges idő áll rendelkezésre az érettségin. Az egy alap dolog, hogy minden feladatot valahogyan meg tudj csinálni. Általában van a feladatoknak van egy rövid levezetése, amit rutinnal meg lehet tanulni, az tőled függ, hogy mennyi gyakorlás kell hozzá, de van egy hosszabb út is, amikor a már kitalált összefüggések hiányában magad jössz rá a példa megoldására, persze ez idő- és helyigényes.


Ami nagyrészt szokott az emelt szintű érettségin lenni, az az egyetemi kalkulus tantárgy első 2 féléve: deriválás, integrálás, határéték-számítás, statisztikai alapfogalmak kiszámítása: átlag, medián, módusz, terjedelem, szórás, talán még a trigonometrikus azonosságokkal kapcsolatos feladatok is lehetnek. Ha ezek mennek, nagy meglepetés nem érhet az érettségin.


Persze az is nagy segítség, ha megnézed az emelt szintű matek szóbeli tételsorát. Mivel azokat ígyis-úgyis ki kell dolgoznod/meg kell tanulnod, így már lenne egy biztos alapod az írásbelihez is.

2013. jan. 22. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a korrekt választ:)

Csak elég nagy dilemmában vagyok. Jelenleg emelt matekon vagyok, olyan négyes-ötös között vagyok, igaz hozzá kell tennem, hogy kissé felülről verjük az emelt szintet, hogy semmi meglepetés ne érjen. Viszont most az új ponthatárok szerint 93%ot kéne matek emelt érettségivel elérnem, hogy bekerüljek államilag támogatottra.

És sajnos kissé szkeptikusan állok a dologhoz, mert nem érzem magamban ezt a szintet. Lehet ha sokat gyakorolok akkor összejön, csak valahogy kételkedem sajnos...és azért kérdeztem, hogy kemény munkával meg-e lehet tanulni, vagy nagyon komoly matek beállítottságok kellenek-e hozzá.

2013. jan. 22. 22:50
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem a matek érettséginek kevés köze van a kalkulushoz. Legfeljebb két feladathoz szükséges a differenciáálszámítás néhány eleme.

Típuspéldák vannak egy-kettő elemi kombinatorika/leszámlálás, koordináta-geometria, trigonometria, ritka az olyan geometriai feladat, amihez kifejezetten "elemi" módon lehet csak hozzányúlni (az "elemi" geometria sokkal nehezebb tud lenni, mint az analitikus geometria ezen a szinten); lineáris egyenletek megoldása, alacsonyfokú polinomok gyökeinek, irreducibilis fatorainak a meghatározása, diofantikus egyenletek, oszthatósági feladatok, a legnagyobb közös osztó, legkisebb kozös többszörös témaköre, euklideszi algoritmus. Az érettségihez sajnos nem kell sokat gondolkodni, kis gyakorlattal bárkinek megy a 100% is. Nagyon jó ismerni a nevezetes egyenlőtlenségeket is, és jól bánni velük. Az összes létező összefüggésnek töredékét sem kell átlátni. Szinte semmit sem kell tudni.

2013. jan. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
93%ot bármiből, bármilyen szinten nem lehet biztosra elérni, kicsit rossz passzban vagy, egy feladatot benézel, már mennek a pontok. A maximumot nem lehet kitűzni, az ki lehet, h legyen 75-80%os, talán a 85öt is, de többet felesleges. Azon túl összejöhet sokféleképpen lehet 98%os lesz, de azt kitűzni értelmetlen. Felesleges ekkora nyomás alatt tartani magad. Ez pedig nevetséges, h némely helyeken milyen brutál magas ponthatárokat adnak meg, kötelező 5ösre érettségizned emelten, h egyáltalán megközelítsd a pontot. Nem tudom mire jó ez az irány, nem attól okos, jó képességű valaki, ezek általában nem is kellenek a szakmájához, simán lehet, h jó lenne benne, meg értelmes, de végig kell mennie ezeken a felesleges utakon, h végre eljuthasson addig, h egyáltalán ingyen tanulhassa.
2017. szept. 16. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!