Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A Rendőrtiszti Főiskolára...

A Rendőrtiszti Főiskolára nehéz bejutni? Mi kell hozzzá?

Figyelt kérdés
Írjon aki hasznos információkat tud róla mondani, esetleg az elérhetőségét is megadhatná (MSN, e-mail) aki szívesen válaszolna a kérdéseimre. Egyébként csaj vagyok, elég sok kérdést kell helyére rakni :D
2009. aug. 31. 14:05
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát, anno én is oda akartam menni. Két rokonom is tanít ott. Mindeketten mondták, hogy felsőbb utasítás, hogy egy lány, akármilyen jó dolgozik, négyesnél jobb jegyet nem kaphat. Biztos vannak kivételek.

A másik az, hogy nekem tavaly 3 osztálytársam jelentkezett oda, ketten több mint 10 éve aktívan sportolnak, és nagyon jó az állóképességük. Egyiket se vették föl, az orvosi vizsgálaton mondvacsinált okokból kiszórták őket. A harmadik sosem sportolt és nem valami jó az állóképessége,3 kör után kifullad, de volt protekciója. Bejutott.

Illetve a Rendőrtiszti az egyike az olyan főiskoláknak, ahol még működik az a rendszer, hogy bizonyos "szolgáltatásokért" cserébe kapod csak meg a jobb jegyet.

2009. aug. 31. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló mondataiból úgy süt az irigység és a rosszindulat, hogy szinte izzik az oldal :(


Először is:

[link]


- ez a Rendőrtiszti honlapja, van egy fóruma is, ahol lehet kérdezni, meg ott van a tanulmányi osztály telefonszáma és e-mail címe, ők pontról pontra el tudnak mondani mindent. Szerintem az a legbiztosabb, ha őket kérdezed. (ők nem hordanak össze annyi zöldséget, mint az első válaszoló)


Egyébként: én is lány vagyok, és az államvizsgán is, meg előtte szemesztervégi vizsgákon is volt 5-ösöm, minden "ellenszolgáltatás" nélkül. Szóval ez a "lány nem kaphat jobbat 4-nél - egyszerűen marhaság.


Sok sikert!

2009. aug. 31. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem irigység és nem rosszindulat. Kb 10 évesen akartam rendőr lenni, nem törtek össze az álmaim, hogy nem lettem az. Egyszerűen csak annyi, hogy nekem negatív tapasztalataim voltak a sulival kapcsolatban világ életembem. Neked szerencséd volt, ennyi.
2009. aug. 31. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!