Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Földrajz, történelem. Nagyon...

Földrajz, történelem. Nagyon bele kéne húznom, de nem megy. Van ötletetek?

Figyelt kérdés

8-os vagyok, és nagyon kellene földrajzból és töriből a jobb jegy. (Történelemből ötös kellene, tehát kettővel jobb..)

Az a baj, hogy eddig se nagyon tanultam ezeket, tehát nincs alapom, de nem is tudtam tanulni sem, mert egyszerűen nem fogom fel:S Nem is érdekel, de hiába próbálom megérteni, az sem megy. Mit csináljak?

(Nem szeretném az egészet bemagolni, és aztán elfelejteni..)


2009. aug. 31. 14:43
 1/7 anonim válasza:
100%

Szia!föciből nézegesd a térképet,olass utánna a tananyagnak a neten.

Hát a törit meg ugy tanuld,hogy mondjuk 5ször figyelmesen elolvasod tartasz egy kis szünetet majd megint 5ször elolvasod.Én így szoktam..Am nálunk a két jegy javtást nem engedik..Szal mi ha hármasok voltunk max 4est kaphattunk még akkoris ha ötösre álltunk.Sok szerencsét a felvételihez és a tanuláshoz!

2009. aug. 31. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

nem bemagolni kell. Gondold át az egészet. Tudatosítsd magadban, hogy mennyi érdekes dolog van a múltban/ a világban, mielőtt kinyitnád a könyvet. ne csak száraz tényeket láss, hanem érdekességeket. Eleinte jó oldalanként megállni, és ezt tudatosítani magadban, de később menni fog. Készítsd rövid jegyzeteket, amiket percek alatt újraolvashatsz.

Ha vannak olyan évszámok, adatok, amik sehogy se maradnak meg a fejedben, írd fel őket egy-egy cetlire (ne túl kicsire, kb negyed A4eslap) és ragaszd őket a szobád falára (minél feltűnőbb, vastagabb betűkkel, hogy odavonzza a szemed). Én így tanultam kémiát ^^ Sok sikert.

2009. aug. 31. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
88%
Ne magold, ne megtanuld, hanem ÉRTSD! Ez a legfontosabb. Ha pedig el tudod poénkodni a fontos adatokat, azokra bármikor emlékezni fogsz.
2009. aug. 31. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!

Utolsónak: Én próbálom, de nem értem..

2009. aug. 31. 14:57
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

elmehetsz különtanárhoz is, ha anyuék tudják fizetni... lehet hogy ha újra hallanád, érthetőbben akkor megértenéd és könnyebben tanulnád.

nézz szét neten különtanárok utn, van egy csomó honlap ahol válogathatsz.


vagy írj privit segítek keresni

2009. aug. 31. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
25%
Lol, mit nem lehet történelemből érteni? Gimiben még semmi komplikált nincs. Teljesen mesés az egész egy rakás évszámmal, olyan mint az estimese, csak meg kell jegyezni. Ha nem érted, akkor ott nagyon nagy bajok vannak, magold be aztán kész.
2009. aug. 31. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Olvasgasd, ismételd, naponta többször, ne ülj 3 órán keresztül egyfolytában, ne magolj. Kérj meg valakit, hogy tartson neked különtöri órát, pl.: az egyik haverodat vagy ilyesmi, akivel poénkodtok, és így sokáig megmarad a fejedben. Hidd el, nem nehéz, és érettégi tárgy, szóval kapd össze magad, hidd el, sikerülni fog, csak akarni kell!
2009. aug. 31. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!