Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Azt hallottam, hogy az első...

Azt hallottam, hogy az első OKJ-s képzés ingyenes, amennyiben 21 éves korom előtt elvégzem. Hogy is van ez?

Figyelt kérdés

2013. jan. 23. 19:05
 1/8 anonim ***** válasza:
pont úgy
2013. jan. 23. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ez így igaz.
2013. jan. 23. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
46%

Az első OKJ-s képzés ingyenes, akárhány éves is vagy.

22 éves korig (évveszteseknek 23) végezheted nappalin.

Ezután már csak levelezőre vagy távoktatásra járhatsz, de az ingyenes.

Akkor is jár neked egy ingyenes OKJ-s képzés, ha már van diplomád, illetve ha van már olyan OKJ-s végzettséged, amit úgy végeztél el, hogy fizettél érte.

Pl. nekem van 2 OKJ-s papírom, mindkettőt saját pénzből végeztem, van egy diplomám, 29 éves vagyok, tehát ingyen elvégezhetek egy OKJ-t levelezőn vagy távoktatáson.

2013. jan. 23. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Levelezőn SOSE ingyenes az OKJ, akkor se, ha az első...
2013. jan. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
68%
Rosszul tudod. Nézz utána, mielőtt valótlan információt adsz.
2013. jan. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én pont most készülök ilyen képzésre, és eddig egyetlen felhívott helyen sem volt ingyenes...
2013. jan. 27. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A nappalis OKJ képzés abban az esetben ingyenes,ha 23 éves korod előtt befejezed,vagy ez lesz az első képzésed,és még nincs szakma a kezedben.A második esetben akárhány éves is vagy,ingyenes a képzés.De ha teszem azt,már van egy végzettséged,de még nem töltötted be a 23-at,akkor ingyenesen járhatsz,viszont amint betöltöd,áttesznek fizetősre.
2013. jan. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Nem ingyenes. Én is beleesek az összes kritériumba, mégis fizetnem kell 40 ezret félévente. És az összes többi helyen is fizetni kell, ahol néztem. "Alapítványi támogatás" címszó alatt.
2013. jan. 31. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!