Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha államilag támogatott...

Ha államilag támogatott formában végzem el az egyetemet, hogy lehet visszafizetni a pénzt?

Figyelt kérdés

Ha elvégzem 3-5 év alatt az egyetemet, államilag támogatottan de utána pár év múlva kiköltözök külföldre és nincs lehetőségem (/kedvem) itthon ledolgozni azt a 6-10 évet akkor mennyi idő alatt kell visszafizetnem a képzés árát? Kamat van?

Kerestem a neten erre vonatkozó dolgokat de nem nagyon találtam.



2013. jan. 25. 21:56
 1/6 anonim ***** válasza:
A hallgatói szerződésben le van írva, csak el kell olvasni.
2013. jan. 25. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

Ezt még nem találták ki. De honnan tudnák, hogy te kimentél külföldre? Nem vagy köteles sem az államnak, sem az egyetemnek bejelenteni, hogy bocs, de külföldre költözöl. Egyáltalán ki tartaná ezt nyilván?

Ez is olyan dolog, amit nem gondoltak végig, de arra jó, hogy riogassák a diákokat.

2013. jan. 25. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Köteles bejelenteni hogy egyetem után talált-e munkát itthon.
2013. jan. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
64%
Ne kell semmit neki bejelenteni, ha adót idő alatt nem lesz bejelentett munkahelye megy a felszólítás fogd már fel.
2013. jan. 25. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
De nem ez a lényeg, hanem, hogy mennyi időn belül és mennyit kell visszafizetni?
2013. jan. 25. 23:12
 6/6 anonim ***** válasza:
Amit elhasználtál állami félév tandíjának a felét kell visszafizetned.
2013. jan. 25. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!