Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemi koliba célszerű...

Egyetemi koliba célszerű asztali gépet vinni?

Figyelt kérdés

Van egy Acer Aspire 5315 típusú laptopom, de már nyáron lesz 5 éves szegény, úgyhogy a továbbtanulásra beruházok egy új gépre.

Ennyi idő alatt volt alkalmam megutálni a laptopot, szívem szerint inkább asztali gépet vennék. Megkérdeztem egy srácot, ő azt mondta, hogy suliban nem nagyon kell a számítógép, max egy-két órán jegyzetelni, de igazából papírra is simán jó. Egyébként meg szinte csak doksikat kell olvasni rajta.

Szóval akkor max vennék egy új akksit a mostani laposba, és jegyzetelni jó az. Koliban meg ott lenne az asztali.

Buszon, metrón meg tudnék olvasni telóról is.

Vélemény?



2013. jan. 28. 13:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jobb lenne ha vennél egy új laptopot. Az asztali gépet nehéz cipelni, pedig évente minimum 2X kell költözni a koliban is. És ha hazamész egy hétvégére akkor meg nem tudod magaddal vinni az asztalit, míg egy laptop elfér a táskában is.
2013. jan. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ma már minden egyetemistának laptopja van, főleg a kollégistáknak, mert ők rákényszerülnek (sok utazás, költözés miatt kényelmesebb). Másrészt meg nem tudom, máshol hogy van, de a mi kolinkban és a 2 tesóm kolijában (3 különböző iskola kolijai) sincs mindenkinek saját íróasztala, 4 emberre jut 1 vagy 2. Egy asztalon 2 laptop nagyjából elfér, vagy ha valaki elmegy otthonról, elteszi a laptopját, hogy más odaférjen az asztalhoz, viszont ha te a gépeddel elfoglalod az egész asztalt, akkor a többieknek nem lesz elég helyük tanulni.
2013. jan. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Milyen szakra mész? Mert pl én építőmérnökire járok, és szükség van saját gépre. Mert megkaptuk az AutoCAD oktatási verzióját hivatalosan és vannak tárgyak amiből ebben kell rajzolni a beadandókat. Az oktató meg is kérdezte, hogy van e mindenkinek saját gépe... Van csoporttársam akinek asztali gépe van, de legtöbbünknek laptop.


Órán jegyzetelni laptopra szerintem kényelmetlen, és képzeld el ha sokan azzal mennének be órára. Hangzavar lenne. Jegyzetelni papírra jobb.


Döntsd el, hogy mire van szükséged. Mi kollégiumunkban mindenkinek van külön íróasztala például.

2013. jan. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem teljesen mindegy. Nálunk minden koliban van mindenkinek saját asztala, szerintem erre ma már igyekeznek odafigyelni. Tesóm régi kolijában 4-en laktak egy szobában és két íróasztal volt, plusz egy étkező asztal, így nagyon ott sem volt probléma a helyből.


Én is mérnöknek tanulok, nálunk a géptermekben mindig úgy voltak órák, hogy elfért mindenki, de ilyenkor is szerettünk inkább saját gépen dolgozni, ismerősebb, kényelmesebb. A jegyzetelést egy reál szakon egyenesen lehetetlennek tartom laptoppal, szóval ebből nem csinálnék gondot. Az idősebb tanárok nem is látják szívesen a laptopokat, illetve a régebbi termekben nincs is annyi konnektor, hosszabbítót, kell vinni, elosztókkal, ami macerás szerintem és nem éri meg. Én jobban szeretek kézzel jegyzetelni.


Ami probléma lenne számomra, az inkább a hordozhatóság. Nekem itthon van egy asztali számítógépem, de az már öreg szegény, lassú, és nem minden program fut rajta, aminek kéne. Ha nem lenne a laptopom, akkor nem tudom hogy oldanám meg a hétvégi tanulást, rajzolást. Pendrive-val lehet hurcibálni a dolgokat, de ott felejtődik, vagy nem hozok mindent haza a kolis gépről, vagy utána itthon felejtem, vagy bármi, macera. Számomra sokkal kényelmesebb a laptop, tudom vinni ha kell, csinálni a dolgomat és mindig minden kéznél van.

2013. febr. 3. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Villamosmérnökire megyek. Akivel beszéltem, ő elsős és azt mondta, hogy 1 kisebb programja van, ami a szakhoz kell, máskülönben csak olvasni kell.

Emiatt viszont elgondolkodtató lenne akár egy tablet vagy e-book is, mert buszon mégiscsak kényelmesebb a laptopnál.

Viszont akárhogy is csavarom a dolgot, nagyon úgy tűnik, hogy tényleg a laptop a legcélszerűbb megoldás, mivel a tablet magában borzalmas lenne, nem állandó használatra van kitalálva... :)

2013. febr. 6. 01:54
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem is inkább laptop.

Ha hazamész sem kell a pendriveval szórakozni. Akár utazás közben is (ha olyan a környék) tudod használni.

Én spec írni is gyorsabban írok laptoppal, mint kézzel, és még silabizálni sem kell. Mondjuk ez egyénfüggő.

Az, hogy újat vegyél az függ a régi állapotától is. Aksi mindenféleképpen kell bele, mert amúgy az előbb felsoroltak nem működnek olyan jól.

Illetve ha hardveresen is problémák vannak a géppel, lassú, illetve túlmelegszik akkor érdemes beruházni egy újra. Ha nincsenek magas igényeid (gondolok itt játékokra) akkor még egész olcsón is meg lehet úszni.

2013. aug. 1. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!