Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Felvételinél muszáj, hogy...

Felvételinél muszáj, hogy legyen nyelvvizsgám?

Figyelt kérdés
Most 11-es vagyok, de úgy néz ki, hogy nem fogom tudni érettségiig megcsinálni a nyelvvizsgát, viszont emeltet fogok angolból írni, és azt olvastam, hogy az emeltet egy középszintű nyelvvizsgának számítják. Akkor most elég, ha az egyetem végéig megszerzem, és nem muszáj, hogy közvetlen jelentkezés előtt meglegyen? Vagy plusz pontnak számít, ha van?
2013. jan. 29. 01:56
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Középfokú nyelvvizsga kell a felvételihez!
2013. jan. 29. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy az számít, hogy a végén legyen, mert nyelvvizsga nélkül nem adják ki a diplomát.
2013. jan. 29. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Emelt érettségi csak 60%-tól ad középfokú nyelvvizsgát.

Emelt (nyelvi) érettségi +50 pont

Nyelvvizsga: +28 pont

Lényeges, hogy ezek nem kombinálhatóak egymással.

Ha emelt érettségit teszel ugyanazon nyelvből, mint amiből nyelvvizsgát szereztél, akkor nem számít többletpontnak a nyelvvizsgád.

2013. jan. 29. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Felvételinél nem kell, de pluszpontot ad. Viszont ahogy fölöttem írták, az emelt érettségi jóval több pluszpontot ad. Szerintem készülj fel nyelvből, és tegyél emelt szintű érettségit. Ingyen középfokú nyelvvizsga :) Én nagyon jól beszélek több nyelvet is, de szegények vagyunk, nem futotta volna egyetem alatt egy több tízezer forintos nyelvvizsgára, úgyhogy az emelt érettséginek köszönhetem, hogy ideadták a diplomámat. Másfél éved van még, ennyi idő alatt nagyon bőven el lehet jutni arra a szintre.
2013. jan. 29. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek.

Nem azzal van a probléma, hogy nem tudom eléggé, már ovis korom óta folyamatosan tanulom, csak mivel magántanuló lettem, így most nehezebb tanulnom a többi tantárgyat, és le is vagyok maradva, szóval most ez miatt nem tudnék egy nyelvvizsgát is beiktatni, mert akkor meg az évvégi jegyeim lennének olyanok.

2013. jan. 29. 17:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!