Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan számolják ki az egész...

Hogyan számolják ki az egész éves (tehát 2 lezárt féléves) átlagomat?

Figyelt kérdés

Egyetemi átlagról van szó. Év végén átjelentkezek máshova és el kell érni a 3,00-ás átlagos (a két félévet nézik).

Lehet, hogy buta kérdés, de ezt hogy számolják ki? A két félév átlagát átlagolják vagy pedig egyben kiszámolják az egész éveset a szokásos átlagszámító módszerrel?

Köszi előre is!


2013. jan. 30. 21:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

"A két félév átlagát átlagolják vagy pedig egyben kiszámolják az egész éveset a szokásos átlagszámító módszerrel?"


- Ha belegondolsz, a kettő ugyanaz.

2013. jan. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ja, de azt hozzáteszem, hogy több módszer is adott a tanulmányi átlag számítására. Valamikor a kreditet és a nem teljesített tárgyak is beleszólnak.
2013. jan. 30. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Csak mert az átlagszámító kalkulátorral csak egy félév átlagát lehet kiszámolni, ha egész éveset akarsz, kiírja, hogy valós adatokat írj be..

Úgy értettem, hogy mondjuk az első félévben 3,5 az átlag, a másodikban 3,6 és ebből lehet még átlagot számolni (pl volt tantárgy, ahol a gyakorlaton szerzett átlagot és a zh-n szerezettet összesítették és abból kaptunk jegyet).

2013. jan. 30. 21:43
 4/11 A kérdező kommentje:
Itt a módszeren van a kérdés :)
2013. jan. 30. 21:43
 5/11 anonim ***** válasza:

"Úgy értettem, hogy mondjuk az első félévben 3,5 az átlag, a másodikban 3,6 és ebből lehet még átlagot számolni (pl volt tantárgy, ahol a gyakorlaton szerzett átlagot és a zh-n szerezettet összesítették és abból kaptunk jegyet)."


- De erről beszélek: egy évv összes tárgyát veszed, és azoakt átlagolold, az ugyanazt az eredményt adja, mintha két félévet átlagát külön kiszámoltad volna, majd azt a két átlagot átlagolnád. Ha nem hiszed, számolj utána, de logikus is.

2013. jan. 30. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

"- De erről beszélek: egy évv összes tárgyát veszed, és azoakt átlagolold, az ugyanazt az eredményt adja, mintha két félévet átlagát külön kiszámoltad volna, majd azt a két átlagot átlagolnád. Ha nem hiszed, számolj utána, de logikus is."


Ez egyáltalán nem igaz, megmutatom, hogy ez hülyeség.


Pl. első félév: 5,5,5,5,5 --> az átlag 5,0

második félév: 4,4,4 --> az átlag 4,0


Ha a két átlagot átlagolják: 4,5 jön ki

Ha az összes jegyet együtt átlagolják: 4,625

Tehát nem ugyanaz!!! Nem hülye a kérdező, nem véletlenül írta ki a kérdést!


Amúgy szerintem leginkább a suliban kérdezd meg vagy nézd meg a Tanulmányi- és vizsgaszabályzatot, abban benne szokott lenni.

2013. jan. 30. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Bocsánat, alapul vvettem, hogy a két félévben ugyanannyi tárgyat végzel. Azonban szinte biztos, hogy a tárgyakat egyben nézik. Másrészt könnyen lehet, hogy a megszerzett kreditet is nézik. Hogy melyik igaz? Honnan tudjuk? Te jársz oda.
2013. jan. 30. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszi!

Egyébként még nem járok oda, írtam, hogy át akarok jelentkezni, felhívtam az ottani a to-t, kapcsolták az ügyintézőt, aki az átjelentkezéssel foglalkozik, de csak annyit mondott, hogy minden fent van az oldalon, de az átlag számításának módszere nem volt.

Egyébként érdekes, hogy az egyik válaszoló, tök érthetően és normális, emberei hangvételben le tudta írni a kérdésre a választ, míg a másik, majdhogynem azt írta, hogy értelmi fogyatékos vagyok (mivel ez logikus, számoljak utána, honnan tudjuk, én járok oda...). Mintha körülbelül azt kérdeztem volna, hogy mi az a tanulmányi osztály..

Nem értem neked miért jó neked, hogy így anonim oktatsz ki (mint kiderült rosszul), de rád hagyom. Nem a válaszoddal volt a baj, hanem, hogy majdnem kikérted, hogy hogy kérdezhetek ilyet. De zárjuk is le, még egyszer köszönöm a válaszokat.

2013. jan. 30. 22:44
 9/11 anonim ***** válasza:

Megnéztem a saját egyetemem tanulmányi szabályzatát, ott az átvételnél ez van:

-a hallgató halmozott (kumulált) súlyozott tanulmányi átlaga elérje a 3,51-et

Valószínűsítem, ezt használják a legtöbb helyen, jó eséllyel nálad is. Ezt egyébként a Neptun rendszer is kiszámolja, a tanulmányi átlagok (vagy vmi hasonló) menüpont alatt.

2013. jan. 30. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!! :)
2013. jan. 30. 22:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!