Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Pedagógusok írjatok, mik a...

Pedagógusok írjatok, mik a tapasztalataitok így egy hónappal az államosítás után?

Figyelt kérdés
A mindennapokra gondolok, az apró-cseprő mindennapos kis megoldandó ügyekre. Minden gördülékeny? Ha nem, miben rosszabb, vagy jobb?
2013. jan. 31. 18:05
 1/2 anonim ***** válasza:

Hát mondjuk a takarítónők már két hónapja nem kapnak fizetést, és így egyre kisebb lelkesedéssel dolgoznak - nő a szemét. Őket konkrétan az iskolával szerződésben álló vállalkozó nem fizeti ki, arra hivatkozva hogy nincs pénze, mert nem fizet neki az iskola (ez mondjuk igaz).


Megszűnt a "házipénztár", így párezer forintos dolgok beszerzése is komoly tortúra lenne, így inkább lemondunk mindenről, így tulajdonképpen gördülékenyebb lett :)


A probléma az, hogy nem tudjuk a sokrétegű hierarchiában melyik értelmetlen parancsot mennyire kell komolyan venni - engem az egykori Néphadseregre emlékeztet. Ezek eddig nem voltak. Példák:

ma kaptam egy Excel-táblát, teljes körű szoftver és hardverleltár értelmes kitöltési útmutató nélkül. Hétfőre kész kell legyen - igazából más iskolák már hónapok óta megkapták és febr. 15 a valódi-végső határidő. Ennyi idő alatt nem lehet megcsinálni (4 telephelyünk van két városban), mert sok olyant kérdeznek, amit mi nem tartunk nyilván, így egyenként végig kellene nézni a számítógépeket - de ugye közben tanítani is kellene, elvileg az a lényeg... A kérdések tele vannak hülyeséggel és többértelműséggel, tehát előre látni, hogy a befektetett munka kárba vész. (Például a "WAN áramköri azonosító" keresőkifejezést beírva a Google-be kiderül, hogy ez a szókapcsolat csak ebben a felmérésben létezik, mondhatni értelmetlen. Még nem döntöttem el, hogy "01" "42" vagy "béla" lenne-e ide a legmegfelelőbb)


A másik lehetetlen feladat a helyi tanterv létrehozása, ami illeszkedik az új törvényekhez. Idézek az informatikatanári levelezőlistáról, de akár én is írhattam volna:

***Szakkozepiskola, mindegy milyen.

Maximalis evfolyamszintu oraszam: 58 ora

Alap oraszam: 35 ora

Szakmai orak: 11 ora

Szabad orakeret: 4 ora

A szakmai orak csoportbontasban vannak, igy

35+11=46 ora

IDegennyelv csoportbontasban: +3ora

49 ora

Matek csoportbontasban: 3 ora

52 ora

Szabad orakeretbol:

1 ora idegen nyelv

53 ora+1 ora a csoportbontas miatt, 54 ora.

1 ora matek

55 ora+1 csoportbontas miatt, 56 ora.


Infonak nem adhatok itt orat, mert akkor

1 ora info, +1 a csoportbontas miatt

58 ora, s me'g 1 orat nem osztottam ki!


Gondjaim:

A szabadorakeretbol 1 orat nem osztottam ki!

A pedagogiai programban meg kell jelolnom

3 olyan tantargyat, amire vallalom kozepszinten a felkeszitest, s 2-t, amire emelt szinten.

Ezek nem lehetnek a kotelezo erettsegi tantargyak.

Kozepszint eseten minimum 4 ora/4 ev

Emeltszint eseten minimum 8 ora/4 ev

Kozepszinten 3 tantargy felel meg ennek: Biologia, fizika, testneveles

Emelt-szinten egyetlen tantargy sem felel meg ennek!


A megemlet szakmai orakkal (8->11) es kotelezo szakmai erettsegivel.

A megemelt testnevelessel (5-re).

A lecsokkentett evfolyami maximlais oraszamokkal (58).

Lehetseges egyaltalan megfelelni a szabalyoknak?


Valamit rosszul latok?

****


További nehezítés, hogy elvileg dec. 31.-ig meg kellett volna jelenni a szakmai kerettanterveknek, de nem, sőt már újabb határidőt sem publikáltak. Nincs és kész. Anélkül pedig nem lehetséges a helyi tanterv bizonyos részeinek megalkotása. Pl. le kellene írni, hogy a szakmai érettségit követő OKJ képzésben mit fogadunk el (mennyivel rövidítjük a képzési időt) - de ehhez egyrészt tudni kellene, mi lesz az érettségiig az ágazati szakképzési kerettanterv, másrészt érettségi utáni megújult OKJ képzésnek mi a szakmai programja. Egyik sincs még meg, csak a határidő meg a káosz :)


folyt.köv., de félek hosszú lenne a válasz...

2013. jan. 31. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Teljesen korrekt. Ez a helyzet. Reméelm, nem ketten látjuk így, lesznek még, akik megosztják tapasztalataikat. Mi önálló bérgazdálkodók voltunk, rengeteget pályáztunk és okosan gazdálkodtunk. Így ez az egész számunkra egy hatalmas szívás. Az Önkormányzat és a Tanker focizik egymással és mi lettünk a labda... :((
2013. jan. 31. 19:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!