Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Könnyebben tanul az ember pl....

Könnyebben tanul az ember pl. történelemről vagy biológiáról ha dokumentum filmet néz meg az adott témáról?

Figyelt kérdés

2013. febr. 1. 01:03
 1/7 anonim ***** válasza:
Sz.tem igen
2013. febr. 1. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha jó (a film) mindeképpen
2013. febr. 1. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen. Nekem csak azért lett 5-ös a töri érettségim, mert bátyámmal a "Volt egyszer az ember" c. mesesorozatunk nőttünk fel. Kívülről tudjuk minden szavát, az összes részt. Sőt, volt, hogy egyszer magát a töri tanárt is én javítottam ki :D Mindenképpen hatalmas segítség.

Bioszból tudom ajánlani a "Volt egyszer az élet" c. mesesorozatot. Ugyanazok készítették, mint Az embert. Illetőleg van még felfedezőkről, akkor feltalálókról stb.

2013. febr. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Róla beszéltem:

http://www.youtube.com/watch?v=yk7zi5xIqgY


De lehet ismered is, mert elég népszerű :)

2013. febr. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

fúú, én is imádtam azt a sorozatot! :D

szerintem is könnyebb multimédiás anyaggal a tananyag elsajátítása, éppen ezért nagyon sajnálom, h nincsenek jó történelmi filmjeink, csak az Egri csillagok, Kőszívű stb. meg az az egy Szabadság, szerelem, meg a Sorstalanság. sajnos többet nem ismerek, ha van még ak ezer sorry. a rendezőinknek ontaniuk kéne magukból a nándorfehérvári diadaról, Rákóczi szabadságharcról, Árpád-házi királyokról, Hunyadiakról, erdélyi fejedelmekről, a Monarchiáról stb. szóló nem dokumentum, hanem nagyjátékfilmeket, az lenne az igazi! most képzeljetek el egy mohácsi vészt Peter Jackson rendezésében! ugye hogy nem lenne szar? csak sajnos ilyesmire se pénz, se igény, ha meg igény mégis lenne rá akkor meg ki hallja meg a nép szavát?

2013. febr. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 bensdorp ***** válasza:

Néhány még a magyar történelmi játékfilmekből:

A császár parancsára, A grófnő, A hídember, A napfény íze, A tanú, A temetetlen halott, Csoma-legendárium, Abigél, Bánk bán, Báthory, Csocsó avagy éljen május elseje, Egy magyar nábob, Föltámadott a tenger, Honfoglalás, István a király, Julianus barát, Sacra corona, Szegénylegények, Telitalálat, Velünk élő Trianon, Világszám, A törökfejes kopja, A trónörökös, Magyar rapszódia, Kard és kocka, Oda az igazság, Rákóczi nótája, A vád, Az asszony, Budakeszi srácok, Erzsébet királyné, Kolorádó kid, Pannon töredék, Szíriusz, 80 huszár, A szabadság vihara, A koppányi aga testamentuma, A szigetvári vértanúk, Rab ember fiai, Csínom Palkó, Esze Tamás, A Tenkes kapitánya, Rákóczi hadnagya, A fekete város, Egy éjszaka Erdélyben, Rosszemberek, Sobri, Ördöglovas, Csend és kiáltás, Horthy a kormányzó, Uz Bence, Emberek a havason, Az ötödik pecsét, Ház a sziklák alatt, Szerelem, Amerikai rapszódia, Kádár, Bűn és büntetlenség, Jób lázadása, Budapesti tavasz, Mephisto, Elysium, A holokauszt szemei, Senkiföldje

2013. febr. 1. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

bensdorp: a nagy részüket ismerem, imádom is őket nagyon:) (főleg a Tenkes kapitányát, mennyi jó pasi van abban :P)

csak az én szívem vágya egy a Gyűrűk Urához hasonló mega-giga produkció... áá tudom, h telhetetlen vagyok :D

2013. febr. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!