Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mérnökinfó, Gépészmérnök,...

Mérnökinfó, Gépészmérnök, Fizika, Informatika. Melyiket válasszam? (továbbtanulás)

Figyelt kérdés

Az első kettőt a BME-re terveztem, s utóbbi kettőt az ELTE-re. Nagyon szeretem a fizikát (versenyekre is járok), matekból ugyan nem járok versenyre, de az évfolyamon a legjobbak között vagyok, infóból is jó voltam (mikor még volt... logo versenyen voltam minden évben), s szerves kémiát meg nagyon szerettem, különösebb erőfeszítés nélkül én voltam a legjobb(elég erős gimibe járok, nem nagyképűen írom..) Matek-fizika fakt.ra járok. Melyiket választanátok a helyemben, s miért? Tudom, hogy nekem kell dönteni, de csak az érmefeldobás jut eszembe.. :) Elhelyezkedés lenne az egyik legfontosabb szempont(keresettség, fizetés, stb.), illetve hogy minél többet tudjak hasznosítani az eddig megszerzett tudásomból.

+ha valaki kifejtené mi a különbség az informatika és a mérnökinfó között, s melyiket érdemesebb választani, azzal lekötelezne :D



2013. febr. 3. 02:20
 1/5 anonim ***** válasza:

Én gépészmérnökire megyek, mert egyszerűen ez érdekel :P

Amúgy ha az elhelyezkedés a fontos, neked is ezt ajánlom. Fizikával max msc-vel tudsz elhelyezkedni jó fizuért és könnyen (néhány mérnöki állásban). És nincs olyan szak hogy informatika. Azon belül vannak olyan szakok hogy programtervező informatikus, mérnökinformatikus és gazdaságinformatikus. Azt viszont nem tudom hogy ezek közül melyiket lenne érdemes választani, de ha jó vagy benne tuti nem fogsz éhen halni egyikkel sem.

2013. febr. 3. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem ugyan saját tapasztalatom nincs a szakokról, de alaposan körbeérdeklődtem már a programtervezőről (én arra megyek Elte-re). Lényegében annyi a különbség, hogy mérnök infó fizikásabb, programtervező pedig tömör matek.

Az elhelyezkedés szempontjából teljesen mindegy, mindkettő ugyanolyan keresett.

2013. febr. 3. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hasonló cipőben járok, én a mérnökinfót fogom bejelölni.


A mérnökinformatika a villamosmérnök programozósabb része.


[link]

Ebben kb. le van írva, milyen tárgyakra lehet számítani.

2013. febr. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Lényegében egyre inkább döntésképtelenebb vagyok.. :)

Van még pár hét, remélem jön majd az ihlet.

2013. febr. 3. 23:03
 5/5 anonim ***** válasza:

Informatikára csak akkor menj, ha tudsz és szeretsz programozni, vagy ha úgy gondolod, hogy képes leszel megtanulni és megszeretni.


A Logo nyelvben elért sikereid és az egyetemeken oktatott C, C++, Java nyelvek oktatása között hatalmas különbség van :D

én informatikát kezdtem tanulni, aztán 2 félév után rájöttem, hogy arra lesznek alkalmasabb emberek. Így átmentem inkább egy mérnöki szakra.

2013. febr. 3. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!