Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » BKF, DF, EKF, KE, KJF, KRE...

BKF, DF, EKF, KE, KJF, KRE vagy az SZTE-re lenne érdemesebb jelentkezni?

Figyelt kérdés
Ha van valakinek saját tapasztalata, vagy esetleg ismerőse jár valamelyikre az légyszives írjon. :)
2013. febr. 3. 11:46
 1/10 anonim ***** válasza:
Milyen szak???
2013. febr. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A legfontosabbat kihagytad. Milyen szakra mennél? Mindegyik szak máshol jobb.


Én az EKF-re megyek, mert szimpatikus a város és az adott szak ott jó.

2013. febr. 3. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
100%

BKF-et felejtsd el, ha nem akarsz vagyonokat fizetni. Barátnőm HFF-en kezdett, amit öszevontak a BKF-el, államvizsga előtt kiírtak neki egy majdnem 300 ezres fizetési kötelezettséget. Megjegyezném, 7 félév után végzett, és nem bukott sokból. (Kb fele annyiból mint én OE-n)


A többiről nincs tapasztalatom.

2013. febr. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
szakot azért nem írtam, mert az új felsőoktatási szakképzésre szeretnék menni, azon belül televíziós műsorkészítő szakra
2013. febr. 3. 12:12
 5/10 anonim ***** válasza:
Jaa.. Akkor tökéletesen mindegy.
2013. febr. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Hát azért annyira nem mindegy, mert ha a bkf annyira pénzes akkor eleve kilőve. =/

Meg ha alapkézésről mindenki eredményesen kerül ki, és tényleg jól megtanítottak neki mindent, akkor gondolom a felsőoktatási szakképzéseknél se fog nagyon eltérni, bár lehet én gondolom rosszul.

2013. febr. 3. 12:20
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem nagyon vagy tisztában a dolgokkal.


Egyrészt fontos a város. Mennyire laksz messze, mennyibe kerül ott egy albérlet, van-e lehetőséged kollégiumra, stb.


Másrészt fontos, hogy mennyibe kerül az adott szakképzés, ezt könnyedén megtudhatod az internetről.


Harmadrészt fontos, hogy van-e már szakképesítésed, tehát ingyenes lesz-e neked, vagy sem.


Mivel ez egy új dolog, a képzés színvonala, illetve a különbségek még ismeretlenek.


Szépen kikeresed a rád vonatkozó infókat és eldöntöd. A legnagyobb hülyeség ebben itt tanácsot kérni.

2013. febr. 3. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Hát igen a dolgokkal nem nagyon vagyok tisztában.

Most vagyok végzős, egyszerű gimnáziumba járok, ahol szó szerint sokszor mi világosítjuk fel a tanárokat, illetve az igazgatót arról, hogy miket hallunk a felsőoktatásról. Egyedül a tanítás színvonalas és szerencsére akik innen elmentek még nem panaszkodtak, hogy bárcsak ne ide jártak volna.

Azért kérdeztem itt, hogy általánosan kinek mi a véleménye ezekről az egyetemekről, illetve főiskolákról, tudom, hogy a távolság is számít, de inkább megyek messzire egy jó suliba, mint közelre egy borzalmas iskolába.

Köszi a válaszod. :)

2013. febr. 3. 12:40
 9/10 anonim ***** válasza:
Igazából teljesen mindegy,hogy hova mész, itt nem lényeg, hogy egyetem vagy főiskola, mert a szakképzések ettől még nem lesznek igazi szakok. Attól,hogy most máshol oktatják őket, még OKJ-s képzések és teljesen mindegy, hogy hol végzed el, tényleg.
2013. febr. 3. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
értem, akkor köszönöm :)
2013. febr. 3. 13:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!