Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hova tovább? Egyetemmel...

Hova tovább? Egyetemmel kapcsolatos kérdés.

Figyelt kérdés
17 éves, végzős gimnazista vagyok. Angolul, németül, olaszul és franciául anyanyelvi szinten beszélek. Középfokon beszélem az oroszt és a norvégot, és nemnég kezdtem el a szlovént. Humán beállítottságú vagyok, nagyon szeretem az irodalmat és a történelmet. De az informatika is elég jól megy. Sok minden érdekel: újságírás, fotózás, utazás, kisgyerekek, cukrászat, étterem és szálloda vezetés, lakbe rendezés. Mindenképpen külföldben gondolkodok továbbtanulás terén, de nem igazán tudom milyen irány lenne megfelelő. Tolmács nem szeretnék lenni.
2013. febr. 3. 14:03
 1/9 anonim ***** válasza:
83%
Jessszus!!! Hogy a francba tudtál ennyi nyelvet megtanulni?:D Miért nem szeretnél tolmács lenni? Idegenvezetés?
2013. febr. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A nyelveket nem, mint célt, hanem mint eszközt szeretném használni a munkám során. Emiatt nem mozgatnak az olyan pályák, mint a műfordítás, tolmácsolás. Itt az egész a nyelvre épül. Én olyan foglalkozást szeretnék választani, ahol a nyelv pluszt jelent, es van is lehetőségem használni, de nem azért kapom a fizetést, mert több nyelven is beszélek.
2013. febr. 3. 16:04
 3/9 anonim ***** válasza:
Hát a nyelv minden melónál plusszt jelent, de igy már nehezebb a helyzet, pláne hogy humán beállitottságú vagy :S
2013. febr. 3. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Lakberendezés... ez a halálom. Ennyi nyelvtudással elmennél lakberendezőnek? Ne is haragudj...

Miért nem nézel szét az egyetemek/főiskolák kínálatai között? Hátha valamihez konkrétan meg jön a kedved.

2013. febr. 6. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
48%

"anyanyelvi szinten beszélek"

Aha, én meg a római pápa vagyok. Az anyanyelvi szint az minimum a C2-nek felel meg babucikám: [link]


Csak azért, mert béna kis országunkban a nyelvtudás igen nagy ritkaságnak számít, még nem kell olyannyira túlértékelni magadat, megnézem mikor fog egy 17 éves kislány anyanyelvi szinten megszólalni öt különböző nyelven - valószínűleg egy nyelvészprofesszornak is dicsőségére válna. De maradjunk annyiban, hogy jól meg tudod magad értetni ezeken a nyelveken - már ez is jó, hiszen régióval kapcsolatos korlátoltság nem áll fenn, oda mégy ahova akarsz, innen már csak a pénz számít, hogy mire van keret. Amúgy ez pont olyan beállítottság, amivel ha egy kicsit rágyúrsz egy gazdasági vagy egy-két term.tudományos vonalra (fizika, földtudomány?) tied a világ.

2013. febr. 6. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerencsés vagy, hogy ennyi nyelven beszélsz. Megkérdezhetem, hogyan/hol tanultál? Nem merek sajnos neki kezdeni egy harmadik nyelvnek pedig már nagyon szeretnék.

Irodalom és történetelem kb. bármihez jó felvételi tárgynak. A felvi.hu vagy a felvételi könyvben nézd át minden egyetem minden karának minden szakát. Hátha megtetszik valami... mert ennyi információ alapján nem lehet ajánlani semmi konkrétat, rengeteg lehetőséged van.

Ha tényleg igazán érdekel az informatika akkor azzal menj tovább!! ..és eszedbe se jusson a lakberendezés és társai féle "szakmák".A külföld megint egy elég tág fogalom. Találd ki, hogy mely országok érdekelnének, nézegesd a QS ill. az ARWU ranglistát ott szakra, országra stb. lebontva találsz egyetemeket, amiknek a honlapján megtalálod a szakokat és a követelményeket.

2013. febr. 6. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Regeszet?
2013. febr. 6. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Az apukám olasz, anyukám francia. 5 éves korom óta élünk Magyarországon. A szüleim egymással angolul beszélnek, illetve Angliában is éltünk tehát ezt a nyelvet is megtanulhattam. Németül az iskolában tanultam meg, és mivel iskolán kívül is rengeteget foglalkoztam vele, magas szinten beszélem azt is.

Norvégot és oroszt is az iskolában tanulok, szlovént pedig magántanárnál, de ezt csak pár hónapja kezdtem.

Köszönöm szépen a válaszokat :)

2013. febr. 6. 20:39
 9/9 anonim ***** válasza:
Így már más a leányzó fekvése! Viszont amiket leírtál, azok olyan érdeklődési területek, amikben nem érdemes neked diplomát szerezned. Újságírót, fotóst vagy szállodaigazgatót nem vesznek fel diploma alapján, de informatikust sem sok területen - a referenciák a fontosak. Szóval amondó vagyok, hogy ezeket a dolgokat nyugodtan űzd tovább egyetem mellett - sőt - próbáldd meg minél profibb szintre fejleszteni, de ne rakd a tanulmányaid elé.
2013. febr. 6. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!