Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Lehet valakiből általános...

Lehet valakiből általános tanító, ha matekból picit gyengébb volt?

Figyelt kérdés

Bocsi,ha hülyeséget kérdezek,de tanító szeretnék lenni általános iskolában ,akik ,ha jól tudom a 6-12 éves gyerekeket tanítják.Itt matekot is kell oktatni ,mmint gondolom nem olyan magas szinten ,de mégis ...

köszi előre is!


2013. febr. 4. 12:16
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem igen. Az anyag nagyobb részét a pedagógia, pszichológia fogja kitenni.
2013. febr. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Visszaemlékezve egyes tanítóim matektudására szerintem lehetsz. Azért legalább 5-ös érettségi szintjén illik tudni a főbb tárgyakat (matek, töri, magyar és még a természetismeret fizika-kémia-biológia-földrajz-katyvasz), de ezeket is fogod még tanulni egyetem (legalábbis remélem, tanítanak ilyet a tanítóknak), szóval nem lesz gáz.
2013. febr. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Persze. Nem lehet senki sem minden területen erős, és hagyományosan egyébként sokszor nem a jobb képességű diákokból lettek tanítók. Ami kell a tanításhoz, az általános műveltség. Ami nem általános műveltéség, az az, hogy hogyan tanítod meg. Az sokkal nehezebb, mint a matek.
2013. febr. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nem tanítanak olyan bonyolult matekot, de a tanítóképzőn is van matek, ami már nehezebb az értettségi színvonalánál. De ez ne tántorítson el! Meg lehet tanulni. 3-nak igaza van. Sokkal fontosabb és nehezebb, hogy hogyan tudsz tanítani.
2013. febr. 4. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Bocsi,hogy csak most reagálok,köszönöm szépen a válaszokat!:)


Be kell,hogy valljam,bár elég kellemetlen,de nekem a matek érettségim kettes lett ... :/

Ez nagyon cikis akkor ugye?

köszi előre is!

2013. febr. 6. 21:51
 6/9 anonim ***** válasza:
Hát… Akkor azt nem fog ártani alaposan bepótolni, ha tanítóképzőbe mész. Szóval ne emlegesd feleslegesen!
2013. febr. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi a választ ,de most biztos végképp hülyének fogok látszani ,az utolsó mondatodat nem értem ....

Már tutira nem mosom le magamról.:D

2013. febr. 6. 22:05
 8/9 anonim ***** válasza:

Hát, igen… Azért nem érted, mert értelmetlen. Ez most az én saram, bocsánatot kérek!


Azt ne emlegesd feleslegesen, hogy kettes lett a matekérettségid, mert tényleg ciki egy kicsit. De ha szorgalmas vagy, és odafigyelsz arra, hogy bepótold, ettől még lehet belőled tanító.

2013. febr. 6. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Ja oké ,nem dehogy semmi gond! :D

Köszi :) hát ez jó lenne nagyon...

2013. febr. 6. 22:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!