Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Most akkor mi a büfészak,...

Most akkor mi a büfészak, aminél az oktatás nulla, vagy amivel nem lehet elhelyezkedni?

Figyelt kérdés
Mire értitek???
2013. febr. 14. 00:00
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
93%

Talán attól büfészak, hogy a hallgató többet van büfében mint előadáson és mégis meg tudja szerezni a diplomát.

Jogos kérdés, hogy a munkaerőpiac hova árazza be az ilyen diplomákat.

2013. febr. 14. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
46%
Olyan tananyagok amik semmire nem jók nem kell a munkaerőpiacon.Olyan áltudást ad ami semmire nem jó.Pld bölcsészet.
2013. febr. 14. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettőre értik. Arra is, amire olyan keveset kell tanulni, hogy egész nap a büfében lebzselsz, illetőleg arra is, amivel sehova nem tudsz menni dolgozni, csak egy büfébe...
2013. febr. 14. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
53%
Az ostoba emberek büfészakoznak, miután más ostobáktól megtanulták ezeket a kifejezéseket, de ezen kívül gőzük sincs arról, mit tanulnak a bölcsészek, és fogalmuk sincs arról, hogy míg egy másik szakon könyvet se vesz a kezébe az ember, egy bölcsésznek két hónap alatt 15 könyvön kell átrágnia magát. Nyelveket, kultúrát, médiát, filozófiát, könyvszerkesztést, és minden olyasmit tanulnak, amihez az ostoba, hozzá nem értő embereknek nincs semmi közük. Nyilván minden szakon vannak olyan egyedek, akik jobb ötlet híján tanulják azt, amit, viszont nem kellene az ilyenek miatt lenézni a többi művelt, céltudatos embert. Ha nem lennének bölcsészek, nem lenne itthon kultúra. Egyébként csak itthon, Magyarországon divat lebecsülni a másik diplomáját, külföldön megbecsülik az ember tudását, nem kell a sok hülye gúnyolódását hallgatnia.
2013. febr. 14. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
32%

"ezen kívül gőzük sincs arról, mit tanulnak a bölcsészek,"


Olyat tanulnak ami nem kell a munkaerőpiacon!Te láttad a TV -ben azt amikor 20 bölcsészt megkérdeztek hogy mi történik ha a holdon elejti a tollát egy űrhajós?Láttad azt a sötétséget? Hogy akar valaki kultúrát terjeszteni ha egy elemi ismeretből tök nulla?Én vegyész vagyok de az összes bölcsészt zsebreteszem E.A. Poe A Holló költeményének értelmezésében peldaul!Ja és a hátuk mögött ott volt ez egyetem névadójának szobra azt se tudták ki az!

2013. febr. 14. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
72%

előző: 20 bölcsész alapján elítélsz több ezer embert. Gratulálok! Én sem vagyok bölcsész, de ez a gondolkodásmód egy kicsit már visszataszító. Arra nem is gondolsz, hogy a felvétel során 60 embert kérdeztek meg és 20 nem tudta a választ. És pont azokat mutatták, hát nem érdekes???


Én programtervező informatikára járok, de sík hülye vagyok földrajzból. Akkor elítéled az összes informatikust? De van olyan is az informatikában, amire nem tudom a választ, mert nem az a szakterületem.

2013. febr. 14. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
43%

Én leegyszerűsíteném:

Amivel éveken keresztül nem tudsz elhelyezkedni, mert a 20 milliomodik diák végzi el ugyanazt a képzést, holott már a csapból is az folyik, hogy nincs többre szükség!!!

Aki ennek ellenére mégis ilyen szakra megy, annak az alapvető intelligenciáját is megkérdőjelezhetik elég erősen. Nem akarok példákat felsorolni, mert sokan nekem esnének :D

2013. febr. 14. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 bumbi02 ***** válasza:
82%

Hát nekem senki se akarja megmagyarázni hogy olyan sok néderlandisztikát végzett diplomásra lenne szükség ma Magyarországon. Mert néderlandisztikán van államilag támogatott hely, közgazdaságon jogon nincs, hisz arra nincs igény. Elvileg. Nem nézem le azt aki bölcsészetet tanul, mindenki azt tanulja, amihez kedve van szerintem. De az biztos hogy munkaerőpiac szemszögéből tekintve nem sokra fognak menni azzal hogy van egy néderlandisztika végzettségük, esetleg egy anglisztika.


De például én a turizmus-vendéglátást is büfészaknak tartom, tapasztalatból. 1 évig jártam BGF-n turvend-re, és az 1 év alatt nem lett szélesebb tudásom, illetve de. Azért mert magamtól utána jártam dolgoknak, amik érdekeltek, de ha csak azt tanulom amit leadnak órán, akkor kb azt a tudást, megszerezhettem volna 1 hónap alatt is. (mondjuk 1-2 tantárgy - gazdmatek, statisztika - kivételt képez).. Vizsgaidőszakban 3 napra tettem 7 vizsgát, összesen 20 órát tanultam a 7 vizsgára, és 3,6-os átlagom lett... Ami ott már ösztöndíjban benne van bőven... Ezek után szerintem jogosan tartom büfészaknak. És elvileg még BGF-n legerősebb a turvend.

2013. febr. 14. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
55%

"Én vegyész vagyok de az összes bölcsészt zsebreteszem E.A. Poe A Holló költeményének értelmezésében peldaul!"

Hát persze, hidd csak ezt..


Jelenleg kémia szakos vagyok (micsoda véletlen), de van már egy magyar BA-diplomám. Speciel Poe nagy kedvencem, és erősen kétlem, hogy jobban értelmeznéd a versét, mint én, vagy bármelyik volt csoporttársam.

Ja, aki a bölcsészeket fikázza, az légyszíves először a saját kis bölcsész diplomáját lobogtassa már a kezében.

2013. febr. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
21%

Szerintem nem kell csak a bölcsészeknél leragadni.

Kommunikáció és médiatudományon diplomázott szakemberünk szintén túl sok van. Egy olyan országba, ahol hiány van orvosból, ápolóból és még sorolhatnám hány olyan hivatásból amelyekre sokkal nagyobb szükség lenne!!!

Nem hiszem el, hogy mindenkit csak a kommunikáció, a bölcsészet, a jog, a média stb. érdekelne!

Azért mennek erre, mert ezt tudják a legkönnyebben elvégezni és úgy gondolják ha már diploma (bármilyen)van a kezükben, akkor Ők már megállják a helyüket az életben. A legnagyobb pofára esés pedig akkor jön, ha sehová sem kellenek! De még ekkor sem térnek magukhoz, hanem elmennek Msc-re, mert ez divat.

Senkit sem akarok bántani, de engem számtalan ember lefikázott már azért okj-s tanfolyamra akarok menni! "Mert az csak egy vacak középfokú tanfolyam". Hát lehet, de ha jó szakember leszek egy jól megválasztott szakmában, akkor kívánom a most fikázódóknak, hogy ők jöjjenek hozzám először munkanélküli segélyért folyamodni!

2013. febr. 14. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!