Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jelentkezési lap: segítség,2...

Jelentkezési lap: segítség,2 kitöltendő pontban nem vagyok biztos! (? )

Figyelt kérdés

Első kérdésem: Van egy olyan kérdés, ki állította ki a fogyisságomról a határozatot, de a választási lehetőségek nem passzolnak 100%-osan a papíromon lévő kiállítóhoz. Szóval helyi Önkormányzathoz mentünk, és ott a Nevelési Tanácsadó és Pedagógiai Szolgáltató Központ végezte a vizsgálatot. De ilyen választási lehetőségek vannak:

1. Szakértői és rehabilitációs Bizottság(ok) szakértői véleménye

2. Középiskola által (mondjuk ez tuti nem, mert nem ők kezdeményezték, ők csak aláírták)

3. Nemzeti Rehabilitációs és Szociális Hivatal részletes szakvéleménye

4. Igazságügyi szakértő szakvéleménye

5. Szakfőorvos igazolása

Egyébként klinikai szakpszichológus, gyógypedagógus és intézményvezető írta alá.


Második kérdésem: be kell jelölni, miből hány oldalas dokumentumot csatolok. Felvételi eljárási díj befizetéséről szóló dokumentumot csak az csatol, aki átutalással intézi a dolgot, igaz? Szóval ráragasztani a feladóvevény másolatát nem számít külön dokumentumnak, nem?

(Egyébként muszáj a fénymásolatot ragasztani rá? Nem lehet egyből az eredetit?)


Köszönöm, ha kapok választ, bocsi az esetlenkedésért, de nem szeretnék hülyeség miatt elbukni.


2013. febr. 17. 16:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Miről van határozatod? Neked valószínűleg egyiket sem kell bejelölni, mert ha jól sejtem, akkor BTMN kategóriáról van papírod. Amire a jelentkezési lapon gondolnak az az SNI. Szóval milyen határozatod van?
2013. febr. 17. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
BTMN meg SNI? Ezek nekem újak. Diszkalkuliáról van papírom, és fel voltam mentve matekból, másból kellett helyette érettségiznem. Szerintem mindenképp be kellene írnom valamit oda...
2013. febr. 17. 16:49
 3/7 anonim ***** válasza:
Igen, elhiszem, hogy dyscalkulia, de nem mindegy hogy ki adta. Neked pedagógiai szakszolgálat adta, és az nincs olyan "nagy súlyú" mintha Szakértői Bizottság adta volna. Nem kell beírnod semmit sehová hidd el! Különben nézd már meg a papírodon, hogy rajta van-e, hogy beilleszkedési tanulási magatartási nehézség.
2013. febr. 17. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

,,matematika tanulásában megnyilvánuló tanulási nehézség"


A többi szöveg a felmentésemet kéri/javasolja, leírja, hogy mi módon vizsgáltak, hol kezdtem el összezavarodni, meg kifejti, hogy fura logika szerint szoktam szorozni, tehát nem vágom a szorzótáblát meg stb.

2013. febr. 17. 17:07
 5/7 A kérdező kommentje:
Ja tavaly egyébként felvételiztem, és bejelöltem valamelyiket tippszerűen, de már nem emlékszem, hogy melyiket... Felvettek, de végül nem iratkoztam be.
2013. febr. 17. 17:09
 6/7 A kérdező kommentje:
Egyébként a bizonyítványomba is beleírták Jegyzetként, hogy X iktatási számú igazgatói határozat alapján felmentettek matekból. Szóval akkor lehet, hogy mégis a 2.-at kellene jelölnöm?
2013. febr. 17. 17:54
 7/7 anonim ***** válasza:

A dyscalculia nem fogyatékosság. A fogyatékosság a pontszámot befolyásolja, többletpont jár érte. Részképességzavarokért (diszek) nem jár. Ebbe a pontba a diszt nem írhatod be.

A diszed azt befolyásolja, hogy nem vizsgázol írásban, szóban, nem kell nyelvvizsga, stb. Ezt majd a beiratkozáskor kell vinned magaddal.

2013. febr. 26. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!