Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a különbség egy (pl)...

Mi a különbség egy (pl) Anglisztikás és Szabad bölcsész között?

Figyelt kérdés

Én egyértelműen bölcsészbeállítottságú vagyok, szóval az a mindenen agyalós, művészkedős, világmegváltó fajta ( :) ), tehát arra a karra illeni fogok (remélem), és az jutott eszembe, hogy milyen különbség lehet egy nyelvszakos és egy egyéb bölcsészszakot tanuló egyed között világfelfogásilag. Nem fikázásokat szeretnék válaszul, hogy X hülyébb egy fokkal, mert Y legalább fog tudni egy élő nyelvet. Egy nyelvszakos annyira nem is bölcsészbeállítottságú? Én a bölcsész karosokban azt szeretem, hogy be merik vállalni, mert hiszik, hogy kellő kitartással el tudnak majd helyezkedni (szóval én most azokra gondolok, akik céllal vannak ott, nem jobb ötlet híján). Egy nyelvszakos sodródhat közös társaságba mondjuk egy egyiptológiással vagy egy szabad bölcsésszel?

Én nyelvszakot jelöltem, de kicsit tartok attól, hogy ki fogok lógni - van köztük valami határ/sorompó? Tudom, ahány ember, annyiféle, de én a közös pontokra lennék kíváncsi.


2013. febr. 18. 17:44
 1/1 anonim válasza:

btk.elte.hu - nézd meg a tanegységlistát.

Az anglisztika angol szak, tehát angol nyelvészet (nem nyelv!!!, bár van nyelvfejlesztés kurzus szerintem) és angol irodalom, ezen kívül angol történelmet, kultúrát is tanulnak valószínűleg.

A szabad bölcsészet több szak összevonása, ezek a volt szakok most a szabad bölcsészet alapszak szakirányaiként léteznek, azok közül kell választani. Az ELTE-n van kommunikáció, művészettörténet és filmes, talán az esztétika is itt van. A művtöri elég nehéz, az elsős tárgyakból (nem mindegyikből talán, nem tudom, melyekből) kell kb. 4,6-os átlag, hogy bejuss a szakirányra. A többi szakirányos is van ilyen biztosan, azokat nem tudom.

Nézd meg a tanszékeket is (arthist.elte.hu, az angolét nem tudom, de gugli: elte btk anglisztika tanszék kulcsszavakkal kijön), ott vannak kurzusleírások. MA-n már van művtöri szak, anglisztika szak, vagy lehetsz tanár, esetleg fordító és tolmács szakra is mehetsz angollal.

2013. febr. 27. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!