Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tudnátok ajánlani érettségire...

Tudnátok ajánlani érettségire egy felkészítő történelem könyvet? és lenne még itt kérdésem, többi a bejegyzésben

Figyelt kérdés

Másik, pedig hogy szerintetek fellehet készülni 2 hónap alatt a középszintű történelem érettségire kb a nulláról?

Beszeretnék jutni egy egyetemre, és rájöttem az angol nem lesz elég, kevés lenne a pontszámom, töriből is újra kéne érettségiznem.


Szerintetek két hónap elég? Nem kell ötös, egy négyes is már bőven elég lenne :)


A válaszokat előre is nagyon köszönöm


2013. febr. 25. 12:58
 1/8 anonim ***** válasza:
2 hónap? Nem hiszem... Én legalább fél évig készültem, pedig előtte 4-5-ös voltam töriből!
2013. febr. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
emelt vagy sima, és te hány százalékot értél el?
2013. febr. 25. 13:05
 3/8 anonim ***** válasza:
Közép, 46 százalék lett. Olyan tételt húztam, amiből nem sokat készültem. Pech.
2013. febr. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
szerintem fel lehet, ha szorgalmasan tanulsz. és középszinten használhatsz atlaszt is, ami nagyon sokat segít. nekem vannak jó felkészítő könyveim 3db. :)
2013. febr. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

fél év készülés után 46%? ne is haragudj, de ez marhára nem a reális kép.


kérdező: vedd meg a száray könyveket 1től 4ig, és ne csak olvasd, hanem a feladatokat is csináld meg benne (esszéírás, forrásértelmezés), mellé szerezz be feladatgyűjteményeket megoldókulccsal, nekem a "feladatgyűjtemény az új történelem érettségihez" kötetek vannak meg, illetve egy b.mátyás gy-bori I. "történelem érettségi I. középszint" van meg, ezek segítségével két hónap alatt minimum a 70%..

2013. febr. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Írtam, hogy azért lett 46 százalék, mert olyan tételt húztam amiből nem készültem fel.


Őszintén mondom, szerintem 2 hónap kevés, hogy minden tételt alaposan betanulj. De arra hallgatsz akire akarsz.

2013. febr. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A közép töri olyan brutál egyszerű, hogy készülés nélkül az írásbelit megírja az ember közel max pontra. Még ha csak 10 pontot érsz el szóbelin, akkor is megvan a 60% legalább. Félév tanulással 46%, no comment.


Nem kell másra odafigyelni, én emelt törire készültem fel kemény 1 hónap alatt, majd két hetem volt felkészülni a szóbelire. Ennek ellenére 90% felett teljesítettem, középsuliban meg nem voltam jó tanuló. Meg lehet csinálni, ha akarja az ember...

2013. febr. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
egyetértek az előzővel.
2013. febr. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!