Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az egyetemet/főiskolát lehetsé...

Az egyetemet/főiskolát lehetséges a megadott időintervallumban befejezni (tehát halasztás nélkül)? A diákok nagy része halaszt?

Figyelt kérdés

2013. márc. 1. 01:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A megadott intervallumban való befejezés és a halasztás csak laza kapcsolatban áll egymással. A halasztás az, amikor 1 vagy több szemeszter alatt be sem nézel az iskolába. A jogviszony megvan, de nem tanulsz, nem vizsgázol. Kvázi alvó állapotban van a tanulás.

A kérdés másik felére: el lehet végezni mindegyik iskolát a megadott időtartam alatt, de a legtöbbet elég nehéz, főként felnőtt fejjel, sokszor munka mellett. Sokaknak csúszik pár tantárgy pár félévet emiatt, nincs meg az a nyugalom, ami általában megvan középiskola alatt, hogy az ember tud tanulni amikor akar.

2013. márc. 1. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Persze, el lehet végezni. De nagyon könnyű elcsúszni akár egy évet is és nem azért, mert valaki lusta tanulni. Én 3x vizsgáztam elégtelenre egy tárgyból, negyedszerre mentem át - csúsztam kerek egy évet miatta. Pedig nem vagyok egy hülyegyerek, tanultam rá szorgosan csak kb. a tanár kedvétől függött, mi a helyes és mi a helytelen válasz a javításnál.
2013. márc. 1. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
27%
Most te a bachelorra mondod(?)!
2013. márc. 1. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
27%
Hányadikos vagy
2013. márc. 1. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
27%

Egy része talán "halaszt"

(de nem mindenki)

2013. márc. 1. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
27%

Vagy még felvesz másik szakot

(de nem jó halasztani, mert csúszik az aember)


Esetleg végzés előtt

2013. márc. 1. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
27%

Régen az "halasztott", aki

elment szülni vagy ilyesmi

2013. márc. 1. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
90%
Ha azt nézzük hogy az orvosin is az emberek fele elvégzi csúszás nélkül, és ennél vannak könnyebb szakok is...
2013. márc. 1. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nem készülök egyetemre, sem főiskolára. Csak kíváncsiságból tettem fel a kérdést. A halasztásba beleértettem a csúszást is (bukást), de ezek szerint a kettő nem fedi egymást. Köszönöm a helyreigazítást, ill. köszönöm a válaszokat is.
2013. márc. 1. 09:59
 10/11 anonim ***** válasza:

8:

Az orvosi az speciális eset. Mert eleve ez az egyetlen olyan szak, amely nem esett bele évekkel ezelőtt sem abba, hogy minél nehezebb a szak, annál kisebb(!) a ponthatár. A mérnöki és természettudományos szakok viszont beleestek, így míg az orvosi csupa jó tanulókat kap, ezeken a szintén nehéz szakokon nagyon sok hülye kezdi meg a tanulmányait, a többségük persze nem végzi el, de a szórótárgyaknál nem 100%-os a szűrés hatékonysága egyik irányba sem, tehát előfordul, hogy egy amúgy okos és felkészült diák amiatt bukik meg valamiből, mert csak egy szám a rendszerben. Másrészt, talán éppen ebből következőleg, azt látom ismerősök elbeszélései alapján, hogy az orvosin más jellegű a szívatás. Sokkal többet kell bevágni, mint a mérnököknek, de egyrészt jobban le is adják, jobban adott is mit kell tanulni, és aki rendesen felkészült, azt ritkábban éri meglepetés. Szóval ha másképp mondanám, orvosi szakot rengeteg tanulással és ésszel biztosan el lehet végezni csúszás nélkül, egy mérnök szakon még így is lehet csúszni, ugyanakkor lutrira felkészülés nélkül is el lehet végezni az orvosival szemben.

2013. márc. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!