Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az orvosin mennyire számít a...

Bratilla kérdése:

Az orvosin mennyire számít a matek, fizika, kémia?

Figyelt kérdés

A baleseti sebészeten szeretnék dolgozni.

10-es vagyok, ebben az évben volt utoljára kémiám. Humán osztályba járok, nem vettem komolyan én sem, úgy voltam vele, hogy minek. Ebből voltam a legrosszabb, 2-es, vagy 3-as, és most már nagyon bánom.

A fizika sem érdekelt, abból is olyan 3-as körül voltam.

A matek meg nem az erősségem, de ha nagyon muszáj, abból még össze tudom szedni magam. A többi tantárgyból 5-ös vagy 4-es vagyok. Jövőre, 11.-ben már nagyon fogok tanulni, igyekszem majd ötös tanuló lenni.

Szerintetek ez így már esélytelen? Túl későn tértem észhez, vagy ha még nagyon belehúzok, akkor lehet ebből valami?


2013. márc. 2. 15:10
 1/9 anonim válasza:
a kémia fontos
2013. márc. 2. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem nem fog összejönni..ne haragudj. Nagyon fontos a kémia és a fizika.
2013. márc. 2. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 reptoid ***** válasza:
100%

Ahogy a fizika is. A legtöbb helyen nyitnak egy biofizikával még első évben. Mivel a kémiát általában a biosszal kapcsolják össze, a fizikát pedig a matekkal még a középiskolában mind a diákok, mind a óra/fakt szervező tanárok is, így kevés olyan embert látok orvosin, aki legalább az egyikkel ne szívna. A követelmény kicsit van az emelt fizika érettségi szintje fölött. Kémiánál dettó ugyanez.

Matek is kell egy kicsi, vagy a bifizbe beépítve vagy önálló tárgyként tuti tanultok majd statisztikát is, de azért az nem olyan vészes :D


Az elkéséssel ne parázz. Én úgy amikor mentem egyetemre, akkor a kémiához közöm nem volt. Tizedikben tanultam utoljára, akkor is épp, hogy meg nem buktam, utána még 2 évig jártam máshová egyetemre, és utána fogadott első félévben egy fincsi kis kémia :D De aztán simán meg lett az is, nem kell nagyon aggódnod ilyen dolgok miatt.

2013. márc. 2. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
ezek mind fontosak. DE! még van 2 éved, hogy behozd a lemaradásodat mindenből, szépen, lassan. semmi nincs veszve.
2013. márc. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az orvosira nem véletlenül fogadják el a fizikát és kémiát a pontszámításnál (biosz és kémia vagy fizika, kettő emelt kötelező, 2 év múlva lehet ez megint változik). Szóval igen, nagyon kell a kémia és a fizika.
2013. márc. 2. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Meglehet egy próbát megér.

Kémia inkább a számítások amik egy picit húzósabbak amúgy maga az anyag nem vészes biofizika meg valami vicc ne is beszéljünk róla.Leülsz tanulni most nyáron behozod a lemaradást és 11.től gőzerővel tanulsz.

2013. márc. 3. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A felvételi jelentkezéskor az utolsó és az utolsó előtti tanult év végi eredmények számítanak, de főleg az érettségi, amit emelt szinten kell teljesíteni, ha orvos akarsz lenni.

A biológia érettségit mindenképpen emelt szinten kell teljesítened, és emellett vagy a fizika vagy a kémia érettségit is emelt szinten kell elvégezned.

Szóval nagyon húzz bele, ha tényleg ezt akarod!

Mivel jövőre leszel 11-es, így szerintem még sok mindenre van esélyed, de tanulni kell hozzá! Másképp nem fog menni.

2013. márc. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ja, és az emelt szintű érettségiknél 60 %-tól meg van az ötös, de mivel %-ot is számolnak a felvételi jelentkezéskor, így simán a 60% nem elég, ezen túl is a lehető legjobb kell, hogy legyél.

Ne feledd, mindig van valaki, aki Nálad jobban tanul, hogy az lehessen, aki Te akarsz. szóval mindent bele!!

2013. márc. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

szerintem lehet,hajrá!Ne hagyd hogy lebeszéljenek ha orvos szeretnél lenni :) Most ugye kötelező az emelt szint biológiából és fizika vagy kémiából. Én a duplázásos féle pontszámítással próbálkozok,máshogy nincs is esélyem.

Sok sikert!

2013. márc. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!