Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért nem tudom felvenni a...

Miért nem tudom felvenni a tárgyaimat az ETR-ben? FONTOS

Figyelt kérdés

Elsőéves vagyok és a HII-n úgy tájékoztattak hogy a kötelező tárgyakt felveszik nekünk, nekünk csak a szabadon választhatóakat kell.Egyik kérdésem:ha a kötelezőben megvan a 27 kredit ami az elvárás és a szabadon választhatóak közül egyik sem ér 1 kreditet sem, akk nekem nem kötelező felvenni a szabadon választhatóak közül ugye?

Illetve aki ETR-es és segítene: a tájékoztatóban úgy van h a tárgyaimat egyesével kell felvenni előbb az EA majg a GY-ot , megjelenik előttük az üres négyzet amit enged kipipálni is de ha lokézom kiírja h Sajnos nincs olyan kurzus, amit felvehetne!Ez miért van?Most akkor nekem nem kell felvenni a kötelezőeket sem ha ELVILEG majd felveszik nekem?És honnan tudom meg így időben az órarendemet?


2009. szept. 11. 21:51
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem biztos, vanak un kötelezően választható tárgyak is, amikor választhatsz, hogy melyiket csinálod meg, de valamit meg kell. Ezt meg tudod nézni a tanulmányok/dinamikus tanterv résznél, felül a tanterv meletti körre kattintva, hogy miből mennyi kell, meg mit fogadnak el. Illetve nekünk két félév tesi is kötelező volt, annak ellenére, hogy ezt még ki se írták (de ezt úgy is megtudod szóbeszéd útján, ha nektek is kell).

Elvileg nem kell egyesével felvenni, többet is be lehet indexelni egyszerre. Miután rányomtál a mehet gombra, utána van egy felugró ablak (ezt engedélyezd a böngészőben ha nem jelenne meg) ahol kiírja, hogy sikerült-e felvenni, vagy ha nem, akkor mért nem. Általában vagy azért nem sikerül, mert a létszám betelet, vagymert nincs meg az előfeltétel (de ez elsősként rád még nem vonatkozik). Olyat nekem még soha nem írt ki, hogy nincs felvehető kurzus, mivel már eleve megjelenítette a felvehető kurzusokat (azt próbálod éppen felvenni). Valszeg ilyenkor rossz helyen próbálod felvenni, nekünk a kötelező és választható kurzusokat az új ajánlat alapján résznél lehet felvenni (meg máshol is, de ne bonyorítsuk), az un X-es áltolánosan művelő kurzusokat pedig a keresés alapján, és persze fent a képzés résznél a megfelelő képzésre kell állítani.

A sajnos nincs ilyen bla bla bla-t inkább akkor írja ki, ha rossz helyen keresd, pl "A" nevű szakirányon te "B" szakirány tárgyát akarod felvenni, amit neked nem lehet, és normál esetben meg se jelenik.

Abban se bíznék, hogy felveszik neked a kötelezőket, de ezt könnyű ellenőrizni. A tanulmányok/kurzusaimra kattintva megjelenik a már felvett kurzusok listája 8itt van a fórum is, ahova az infókat szokták írni a tárgyról).

Az órarend ugyanitt, tanulmányok/órarend (milyen meglepő:D)

kb ennyi, remélem az etr mindenhol ugyanúgy néz ki, mint nálunk, különben nemsokat segítettem:)

2009. szept. 11. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
27 kredit az eléggé gyér. 30 Kreditet fel kelllene venned /félév, hogy tartani tudd a tanrendedet.
2009. szept. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!