Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan éljem túl az érettségit?

Hogyan éljem túl az érettségit?

Figyelt kérdés
Világéletemben jó tanuló voltam, évek óta az iskola ösztöndíjasai között vagyok. Mégis, most májusban kezdődik az érettségi és ezzel a rendszerrel úgy érzem, tönkremegyek, mire eljön. Egész egyszerűen nem bírom az iramot, képtelen vagyok már tanulni, lehetetlennek tartom, hogy akár a tételeket kidolgozzam, pedig én csak 3 tárgyból érettségizem most. Mindegyik tantárgyból egy éves lemaradásban van az osztály, a tanárok most akarnak mindent pótolni, tele vagyunk plusz órákkal, korrepetálásokkal, felkészítőkkel, bővül és bővül az órarend, már régen túl vagyunk a 40 órás törvényes kereten. Az érettségi előtt egy héttel tartják a kisérettségiket, és úgy érzem, beleszakadok a dologba. Minden délután, minden hétvége tanulással telik, de egyre lassabb vagyok, mert képtelen vagyok koncentrálni és az agyam nem akar több információ befogadni. Van valakinek valami tanácsa?
2013. márc. 3. 18:16
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem tudnál egy év halasztást kérni, hogy ki pihenhesd magad? Feltöltődj és a magad tempójában tanulj és hozd be a lemaradásodat és kezd újra az évet kipihenten?

Hogyha valami nagyon nehezen megy, csak a belső hangra gondolj. Bele is lehet betegedni (súlyosan) a ránk nehezedő nyomástól. Ráadásul Te valószínű maximalista vagy önmagaddal szemben. Figyelj vigyázz magadra. Nehogy ez miatt tönkre menj ilyen fiatalon. Gondold ezt át és beszéld meg valakivel, akinek fontos a tanácsa, akár a szüleid, vagy egy jó tanár, vagy bárki, aki megért Téged.

2013. márc. 3. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem tudok halasztást kérni, újra kellene járnom ezt az évet, és így kiesnék a szakmai tanáraim hatásköréből, ami nagyon megnehezítené a szakmai előmenetelemet.

Tudom, hogy ha így folytatom, tényleg beteg leszek, de pillanatnyilag nem látom, hogyan lassítsam le ezt a vonatot.

2013. márc. 3. 18:34
 3/5 anonim ***** válasza:
45%
Mondok neked valamit: ha mész tovább egyetemre/fősulira, lesznek 10x nehezebb vizsgáid, mint az érettségi. Hidd el, én is ezzel nyugtatom magam.
2013. márc. 3. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Lehet, de ha elolvastad volna a kifejtést, rájöttél volna, hogy az elrontott iskolai rendszerünk nem megnehezíti, hanem szinte lehetetlenné teszi az érettségizést egészséges keretek között.
2013. márc. 3. 19:27
 5/5 anonim ***** válasza:

Ne nagyon izgulj, a kettest bármelyik idióta meg tudja csinálni, még ha a 4 év alatt soha nem is tanult, te ha tanultál eddig, tudsz valamit és csak 3 tárgyból kell készülnöd a 3-mas a minimum, amit megszerezhetsz. Ha értesz valamelyik tantárgyhoz, akkor abból simán lehet négyes is.

Ha meg nem tetszik az eredmény, akkor tudsz majd javítani akár már októberben is, lehet akkor már csak pénzért, de nem annyira vészes az összeg.


Írásbeli nagyon egyszerű, azzal már tényleg minimum megvan a kettes, szóbelin meg mindenki bénázik, és ezt a tanárok is tudják, meg ilyenkor már nem akarnak szívatni, szóval nem kell a szóbelitől sem annyira parázni.


De amúgy ha izgulsz, akkor akárki akármit mond amúgy is izgulni fogsz és úgy sem tudunk megnyugtatni, szóval a kérdésnek igazából nincs sok értelme.

2013. márc. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!