Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Irodalomból mit takar az a...

Irodalomból mit takar az a fogalom, hogy portré?

Figyelt kérdés

Nem rég kaptunk tételeket érettségire. És csak címszavak vannak felsorolva. Van egy ilyen pont, hogy Portrék. Ez alatt találhatóak a következők:


7. Radnóti Miklós

8. Móricz: novellák

9. Mikszáth: Beszterce ostroma

10. Szabó Lőrinc


Igazából a 7-es és 10-es érdekelne. Ott csak az életútjukat kell leírni? Másokat is kérdeztem, és senki nem tudja... Semmit nem mondott a tanár a tételekkel kapcsolatosan, szóval magunkra vagyunk utalva.



2013. márc. 3. 19:55
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem, nemcsak az életútjuk leírása kell. A "portré" tulajdonképpen arcképet, képmást jelent, leginkább a festészetben használjuk, de egy személyről lehet portrét írni is.

Életük főbb állomásai mellett munkásságukról és műveikről is szólnod kell, társadalmi helyzetükről, életkörülményeikről és irodalmi befolyásoltságukról is.


Sok sikert!

2013. márc. 3. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Azt tudom, hogy a festészetben mit jelent.. művészeti suliba jártam. :)

Csak magyarból még véletlenül sem magyarázta el a tanár... szóval lényegében mindent le kell írni az illetőről. :D Huh, szuper.


Köszi a gyors választ! :)

2013. márc. 3. 20:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!