Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jó ötlet ez? Szerintetek...

Jó ötlet ez? Szerintetek segítene a lámpalázon vagy csak rontana a helyzeten?

Figyelt kérdés
Iszonyú lámpalázas vagyok, ha kiselőadást kell tartanom. Sokszor dadogok és szorongok mialatt tartom. Hiába készülök fel rájuk tisztességesen mindig úgy érzem, hogy az előadásmódom miatt élvezhetetlenné válik. Ebben a szemeszterben több kiselőadást is kell tartanom, szerintetek jó ötlet lenne, ha előtte meginnék egy korty alkoholt? (vodkát, pálinkát vagy akármi mást)

2013. márc. 3. 23:38
 1/9 anonim válasza:
100%
Az alkohol nem megoldás a problémára, rossz ötletnek tartom. Inkább találj más megoldást, add elő otthon többször magadnak, esetleg családtagjaidnak, és ha már folyékonyan megy az magabiztossá tesz. Bízz jobban magadban :)
2013. márc. 3. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nehogy igyál
2013. márc. 4. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nekem ilyen eszembe nem jutna

Nemigaz, h ilyesmi nélkülnem vagy képes előadást tartani

(Ne érdekeljenek a többiek)

Arra figyelj amit mondasz

2013. márc. 4. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Megihatsz előtte fél pohár vizet

(hogy ne száradjon ki a szád)

2013. márc. 4. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Max valmi üdítőt igyál
2013. márc. 4. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem. Ne igyál semmiképp.


Nekem az vált be, hogy mielőtt én jönnék, azelőtt kb. 2 percig csinálom, hogy nagyon lassan beszívom a levegőt (8-ig számolok), 8 másodpercig benntartom, majd 8-ig számolva lassan kifújom. Többször egymás után végezve ez lenyugtat amikor zakatol a szívem és remeg a hangom, így nem remegve kezdem a mondókámat. Aztán az első mondatok után már arra koncentrálok amit mondani kell, de az első 1-2 percet ezzel átvészelem.

2013. márc. 4. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. márc. 4. 19:12
 8/9 A kérdező kommentje:
És ha meginnék előtte egy sört? Igaz, hogy nem nagyon szeretem, de ennyi áldozatot megér. És az alkoholtartalma is kevés. Vélemény?
2013. márc. 4. 20:45
 9/9 anonim válasza:
Szerintem, hogyha téged tényleg ennyire zavar, és későbbiekben többször is szeretnél fellépni, inkább akkor menj el pszichiáterhez. Ő segíthet, amúgy írhat fel nyugtató, ha nagyon nem magy, az első pár alkalommal kezdőlöketként lehetne használnod, de ez sem megoldás, csak egy segítség.
2013. márc. 6. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!