Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi értelme a jó jegyre hajtani...

Mi értelme a jó jegyre hajtani az egyetemen (ösztöndíjon kívűl)?

Figyelt kérdés
Nem tudom ti hogy vagytok vele, de engem például abszolút hidegen hagy hogy kettest kaptam vagy jobbat, egy célom van átmenni a vizsgákon, s az az alacsony mértékű ösztöndíj pedig abszolút nem motivál, egyáltalán mi értelme a jó jegyre törekedni, önmegvalósítás :P ?
2013. márc. 6. 01:00
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A munkaadók megnézik az átlagot, és lehet hogy mást vesznek fel helyetted, mert mondjuk neki 4,3 az átlaga, neked meg 2,1.

Meg minél jobb az átlagod, annál jobb minősítésű diplomát kapsz.


Kollégiumi jelentkezésnél is számít a tanulmányi eredmény.

Ráadásul a nagyon rossz eredménnyel el lehet veszteni az állami támogatást, és átkerülsz költségtérítésesre.

Meg engem pl. motivál is, hogy nem éppen csak átmentem kettessel, hanem ötösre tudtam a dolgokat.

2013. márc. 6. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem szólóval. Plusz nagyon sok embert motivál az ösztöndíj, lehet abból fizeti az albérletének egy részét vagy a koli díjat, vagy egyszerűen csak félre teszik.
2013. márc. 6. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

"A munkaadók megnézik az átlagot, és lehet hogy mást vesznek fel helyetted, mert mondjuk neki 4,3 az átlaga, neked meg 2,1. "

én sok mindent tapasztaltam és hallottam már, de ezt még sosem. pont leszarják, a tapasztatot nézik, meg száz mást. nagyon max azt, hogy a legvégén a diplomád milyen lett. De ez huszadrangú a helyek 90%-án.

2013. márc. 6. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezt jobb helyeken igényességnek hívják. Ha téged hidegen hagy, akkor ez van.
2013. márc. 6. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
hát te sem leszel egy igényes és bizalomgerjesztő munkavállaló, az biztos :)) ha neked elég a kettes, legyen, tökjó hogy legalább ezt megszerezted, de az emberek általában a saját lelkük miatt tanulnak többet és egyszerűen csak jobban esik egy jó jegy. hát ja, isten ments hogy te valaha is dolgozz.
2013. márc. 6. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is totális igénytelenség, ha csak annyi a célod, hogy épp átmenj egy vizsgán. Alapvetően a tudásvágy kellene hogy motiváljon. Meg hogyan leszel a végén jó szakember, ha nem tanulod meg normálisan az anyagokat? Engem egyre inkább kétségbe ejt, hogy mennyien vannak úgy afelsőoktatásban, hogy semmiféle tudásvágy nincs bennük, csak a kettesekre hajtanak.
2013. márc. 6. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
csak annyit szólnék hozzá, hogy a legtöbb tárgyból 3 felett vagyok csak a matek ilyen, mellesleg már most havi 180-at keresek,csak éppen nem az motivál amiket jelenleg tanítanak
2013. márc. 6. 11:03
 8/9 anonim ***** válasza:
Az a helyzet, hogy az élet nem csak a fizetés. Tudom, ezt tizenévesen nehéz elhinni, de szörnyen sivár lesz az életed, ha azt gondolod, hogy a pénz a minden.
2013. márc. 6. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha megkérnek, hogy mosogass, akkor csak ímmel-ámmal teszed meg, vagy rendesen lesikálod az edényeket?

Ha mosol, akkor az a cél csak, hogy eltűnjön a ruha izzadságszaga, vagy az is, a foltok is eltűnjenek?

Majd a munkádat is így szeretnéd végezni? Hogy épp hogy ne szóljon be a főnök; ahol lehet, egyszerűsítek, csalok, semmi igényesség?


Mi motivál a tanulásra?

Hogy az a dolgom, hogy amibe belefogtam, legjobb tudásom szerint végezzem.

2013. márc. 7. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!