Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha Diákhitel 2-t felvettem...

Ha Diákhitel 2-t felvettem előző félévben, akkor most hogyan kell meghosszabbítani?

Figyelt kérdés

Előző félévben felvettem, akkor ki kellett nyomtatnom néhány űrlapot és azt el kellett küldenem.


Most valami olyasmit ír, hogy magától meghosszabbodik a diákhitel. Nem nagyon értem ezt hogy ez hogy megy, de nem akarom, hogy emiatt, hogy nem fizettem be töröljék a félévemet.


Ha valaki ért ezekhez, akkor segítsen légyszíves!


U.i.:Most tekintsünk el az egyéni véleményektől, hogy a diákhitel jó-e, vagy rossz-e. A családom nem tudja fizetni a sulit, én meg nem tudom összegyűjteni rá. Ha össze is gyűjteném, akkor arra rá menne minden szabadidőm, talán még az egészségem is. Nekem jobban megéri inkább az hogy amikor elkezdek dolgozni 10-20 ezerrel kevesebbet kapjak, minthogy tönkretegyem a diákéveimet. Ez van sajnos. :)



2013. márc. 8. 10:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia.Én tavaly vettem fel diákhitelt és azóta semmilyen papírt nem kell kitölteni,hanem minden félévben jön magától,szóval nem kell meghosszabbítani.Kifizetni azt hiszem csak miután megkaptad a diplomád utána 4hónappal kell elkezdeni törleszteni.
2013. márc. 9. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Én is úgy tudom,hogy amikor igényelted,akkor ki kellett tölteni,hogy hány félévre kéred,mennyi a féléves tandíj összege. Ezt folyósítják,elvileg. Azt hiszem,talán a sulitól kérik le minden félévben,hogy oda jársz-e még. De ez sem biztos. Nekem sem kellett semmit kitölteni.


Az én kérdésem,hogy honnan tudom,hogy átutalták-e az egyetem számlájára? Onnan,hogy nem függesztik fel a jogviszonyom és pont? A suli nálunk kéri,hogy mutassuk be,hogy befizettük a tandíj összegét. Én nem tudom,honnan tudnék nyomtatni valami bizonylatot,hogy igen, a diákhitelt elutalták...Előre is köszi!

2013. márc. 20. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nekem Neptunon jelzi hogy aktív, ha rámegyek a pénzügyekre.

Sajnos, nálatok nem tudom hogy van ez.

2013. márc. 21. 16:00
 4/4 anonim válasza:
Köszönöm szépen! :D
2013. márc. 24. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!