Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mikortól kötelező természettud...

Mikortól kötelező természettudományos tantárgyból érettségizni? (egyáltalán hatályba fog-e valaha lépni ez? )

Figyelt kérdés

Most vagyok 10.-es, tehát 2015-ben fogok érettségizni.

Most kell faktot választanunk, és ehhez jó lenne tudni ezt.

Valamilyen gazdasági pályára szeretnék majd felvételezni. Úgy tervezek, hogy német emelt, és töri közép érettségi adják majd az érettségi pontjaimat. Német fakt kizárva, mert nagyon jó külön tanárhoz járok(egyébként suliban nem tanulok németet, csak angolt). A töri fakt a fix, de nem tudom mi legyen a másik. Földrajz vagy matek? Amennyiben nem kell természettudományos tantárgyból érettségiznem, akkor szerintem angolból is leérettségizek, és akkor a német lesz a választott. Vélemény?


2013. márc. 8. 15:26
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja és nem vagyok egy nagy matekzseni, úgyhogy ki fognak esni azok a szakok, ahova az kell. Érdemes járnom azért faktra, hogy jobb legyen az érettségim? Vagy legyen földrajz, mert annak úgyis több értelmét venném az egyetem szempontjából.
2013. márc. 8. 15:28
 2/7 A kérdező kommentje:
?
2013. márc. 8. 15:29
 3/7 reptoid ***** válasza:

Gazdasági pályára, el kell keserítselek, de rohadtul kell a matek.


Kötelező term.tudományos érettségi szerintem, bár jövőbe nem látok, nem lesz.

2013. márc. 8. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
nemzetközi gazdálkodás, kereskedelem és marketing, gazdálkodási és menedzsment, emberi erőforrások szakokra a következő négy közül kell kettőt választani: töri, matek, idegen nyelv, gazdasági ismeretek. Legalábbis én így tudom.
2013. márc. 8. 18:29
 5/7 A kérdező kommentje:
Egyébként félreértés ne essék, négyes vagyok matekból, de nem a kedvencem
2013. márc. 8. 18:30
 6/7 reptoid ***** válasza:

Attól, hogy választhatsz mást is érettségin, az egyetemen még fognak tanítani neked matekot bőséggel.


Ez olyasmi, mint ahogy lehet menni orvosira fizikával és kémiával is. Attól még, hogy nem muszáj mindkettőből érettségizni, szükséged lesz mindkettőre.

2013. márc. 8. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok vele, hogy a matek is kell majd keményen, de ha lehet nem a matek érettségivel mennék, mert a töri idegen nyelv jobban fog sikerülni, ez biztos.
2013. márc. 9. 12:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!