Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan kell tanulni? Én csak...

Hogyan kell tanulni? Én csak magolni tudok.

Figyelt kérdés
Elvagyok nagyon keseredve, mert én csak magolni tudok és szeretném ha valaki lennék az életben, hogy a szüleim is büszkék legyenek rám. A mateket is szeretném megérteni, de a tanárunk nem valami jó és hát az van, hogy most 14 éves vagyok és hetedikes hatodik oszályban nem tanultam smmit meg mértanból és most ennek megvan az eredménye. Ráj9öttem, hogy most mindenjó igy ahogy van, de majd megfogom bánni, ha most nem tanulok. Ez nem csak matekből van igy, hanem mindenből magolok. (ha nem tudja valaki, hogy mi az a magolás akkor azt jelenti, hogy megtanulom kivülről az egész leckét minden apró szót és hát ha elfeljetme akkor már az egéstz lecke el van felejtve.) Mit sináljak, hogy potoljam be a leckéket? Annyira félek a jövömtől.
2013. márc. 10. 21:28
 1/4 A kérdező kommentje:
bocsánat a helyesirási hibákért, de gyorsan irtam mert sietek.
2013. márc. 10. 21:29
 2/4 anonim ***** válasza:

Hát a matekot azt megérteni kell, és akkor menni fog.

A többinél: először olvasd el az anyagot. Közben aláhúzhatod a lényeget, vagy írhatsz pár szavas vázlatot, és ez alapján próbáld a saját szavaiddal visszamondani hogy mit volt a szövegben. Az a lényeg, hogy ne a tankönyv szövegét mondd vissza, hanem saját szavaiddal "meséld el".

Lehet hogy eleinte sokáig fog tartani, de utána könnyebb lesz, megszokod, és jobban fog menni.

Minket anno úgy tanítottak meg tanulni, hogy el kellett olvasni egy szöveget, és fel kellett mondani a tartalmát. Hatásos volt, azóta is így csinálom.

2013. márc. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nyugodj meg! Ha 14 éves vagy akkor még semmi okod nincsen elkeseredni. Ha nem megy a matek akkor keresd meg az erősségedet! Egyébként van akinek nem igazán megy a matek mégis komputer zseni lesz belőle. Ha meg a bölcsész dolgok vagy a nyelvtanulás megy jobban majd arra hajts rá! Az a lényeg hogy figyeld magadat hogy mivel foglalkozol szívesen és arra erősíts. És korai még aggódni!
2013. márc. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én is magoltam, sajnos sokszor még most is.

Sokan mondták évekig, de nem fogadtam el.

Igazából próbáltam átfogalmazni a leckét magamban, vagy le is írtam átfogalmazva, más szavakkal próbáltam tanulni, pont, hogy ne magoljak. De valahol ez is az.

Onnan tudom utólag, hogy magoltam, hogy zavartak az ábrák, úgy éreztem, arról nem tudom magamban sorban leolvasni, és visszaellenőrizni magam.


Mindent, irodalmat, nyelvtant, törit, biológiát, kémiát (van olyan hetedikben? rég volt) stb. úgy tanulj, hogy próbáld elképzelni, a való élethez kötni. Próbálj összefüggéseket keresni. Rajzolj ábrákat, nyilakkal, elágazásokkal. Rajzold mellé, mi eszedbe jut róla, vagy amilyennek elképzeled. Vagy ilyen látszólag hülyeségeket köss hozzá.


Írok egy példát. A fogalmak kínaiak lesznek, de remélem a lényeg átjön.

Közgazdaságtanból (nyugi, egyetem, ilyennel nem fogsz találkozni, maximum szakközépiskolában, ha oda mész) tanuljuk a termelési tényezőket.

Namost, régen bemagoltam volna, hogy természeti tényezők, tőkejavak (azon belül mesterséges tényezői a termelésnek illetve pénztőke), vállalkozó, munka.

Most először ábrát rajzoltam, ezekből jól lehet elágazó ábrát készíteni.

Majd végiggondoltam: Feldolgozzák a természeti tényezőket, ehhez kellenek gépek és pénz (tőkejavak), amit irányítania kell valakinek, ez a vállalkozó, és az egész folyamat tulajdonképpen munka.

2013. márc. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!