Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemre szeretnék jelentkezn...

Egyetemre szeretnék jelentkezni, a hátrányos helyzetet hogyan tudnám igazolni, és honnan lehet letölteni, vagy igényelni az ezekhez szükséges iratokat? Eddig nem voltam hátrányos helyzetű, tehát semmi papírom nincs erről.

Figyelt kérdés
2009. szept. 14. 19:05
 1/9 anonim ***** válasza:
Mitől lettél hirtelen hátrányos helyzetű? Ez alapján könnyebb lenne segíteni.
2009. szept. 14. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az önkormányzattól kell kérni igazoló papírt arról, hogy hátrányoshelyzetű vagy.

Pontosan mi is ez a hátrányos helyzet?

2009. szept. 14. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Hát igazából nem akartam reklámozni, de jóban vagyok a jegyzővel és mondta, hogy aláírja nekem amit kell...Csak ahogy néztem azt is igazolnom kell a sulinak h mi miatt vagyok hátrányos helyzetű...Mert nem akartam én segélyt meg semmit csak annyira felmentek a pontok..hogy mindnet megpróbálok amit lehet...
2009. szept. 15. 21:41
 4/9 anonim ***** válasza:
Hátrányos helyzetűnek többféle jogcímen is minősíthetnek. Ehhez az igazolás mindig több szerven megy át, így hiába vagy jóban a jegyzővel, ez önmagában nem elég, hacsak nem közbenjár az érdekedben, de ez elég kockázatos számára (és ugye csöppet sem etikus).
2009. szept. 16. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Hát figyelj, egy egyetemre nem csak bejutni kell, hanem elvégezni is. Nem véletlenűl magasak a pontszámok. Aki azt nem éri el, nem tudja elvégezni. Ha neked ilyen segítségek kellenek ahoz, hogy bejuss, fél max egy évet jósolok neked és kibuksz.
2009. szept. 16. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Hát igen, inkább tanulni kéne, mint ilyen piti eszközökhöz folyamodni.
2009. szept. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Az okoskodásaitokat tartsátok meg magatoknak. 391 pontom van és most is felemelték a ponthatárokat szval 5 ponttal csúsztam le...Igazából szerintem nincs gond a tudásommal, hidd el nem is lesz az egyetemen sem... Csak mivel 5 pontokkal megy el a felvételi rájövök, hogy ebben az országban becsületesen nem lehet csinálni semmit.
2009. szept. 16. 14:11
 8/9 anonim ***** válasza:
Tényleg, tök érdekes, én saját becsületemből, önerőmből bejutottam az egyetemre, több ezer diáktársammal együtt. 40 ponttal volt több pontom mint kellett volna és még így sem tartom könnyűnek. Ez nem gimnázium, itt telibe lesz*rják, hogy ki vagy. Nem fogsz tudni kisírni jegyeket, mert nem te számítasz hanem a tudásod. Még mindíg úgy tartom, ha nem jutsz be önerőből, ki fognak vágni egy éven belűl. Lehet, hogy ki tudod sírni, hogy bejuss, de hogy bent is maradj, azt már nem.
2009. szept. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

[link]

Ez még talán segíthet.

2010. febr. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!