Matematika? HELP!

Figyelt kérdés

Egy kerek asztal körül hazug és igazmondó emberek ülnek, összesen heten. A hazugok mindig hazudnak, az igazmondók mindig igazat mondanak, és mindenki tudja a szomszédjáról, hogy hazug vagy igazmondó. Hány hazug ember ül az asztalnál, ha mind a hét ember azt állítja: "A közvetlenül mellettem ülő mindkét szomszédom hazug ember."?


Öt egymást követő pozitív páratlan szám átlaga x. Melyik közülük a legkisebb?


Az Orion űrhajó a Galaktikus birodalom X, Y, Z, V és W bolygóin szállt le. Hányféle különböző sorrendben szállhatott le az űrhajó a bolygókon, ha másodszor nem az X bolygóra ment, a Z bolygón előbb állt meg, mint az X-en, és a W bolygó előtt ugyanannyi bolygóra szállt le, mint utána? (Az űrhajó mindegyik bolygóra egyszer szállt le.)


Egy szabályos sokszöget két átlója négy részre oszt: egy háromszögre, egy négyszögre, egy ötszögre és egy hatszögre. Hány oldalú a szabályos sokszög?


Hányféle olyan különböző háromszög van, amelyben a szögek nagysága fokokban mérve egész szám? (Két háromszöget különbözőnek tekintünk, ha azoknak legalább egy szögük különböző.)


Hány olyan 2011-nél kisebb pozitív egész szám van, amelyben a számjegyek szorzata 20-nál nagyobb, de 30-nál kisebb?


Az ABCD paralelogramma kerülete 82 cm. A BAD hegyesszög szögfelezője a BC oldalnak C-n túli meghosszabbítását a C-től 7 cm-re metszi. Hány centiméter a paralelogramma hosszabbik oldala?



2013. márc. 17. 10:38
 1/5 A kérdező kommentje:

PLS segítsetek mert nagyon kéne

Normális válaszokat

2013. márc. 17. 11:03
 2/5 anonim ***** válasza:

1) ha mindegyik azt mondja, hogy mellettem csak hazugok ülnek, az azt jelenti, hogy csak felváltva ülhetnek igazak és hazugok. Mivel 7-en vannak, ezért ez lehetetlen, mindenképp ül a másik mellett egy olyan amilyen ő

2) x-4

3) 3+2+3+5=13 -> 13 szögű a sokszög

4) 3 541

5)

6) 24cm

7)

2013. márc. 17. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

rosszul írtam előbb, bocsi:

1) ha mindegyik azt mondja, hogy mellettem csak hazugok ülnek, az azt jelenti, hogy csak felváltva ülhetnek igazak és hazugok. Mivel 7-en vannak, ezért ez lehetetlen, mindenképp ül a másik mellett egy olyan amilyen ő

2) x-4

3) 3+2+3+5=13 -> 13 szögű a sokszög

4)

5) 3 541

6)

7) 24cm

2013. márc. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 bongolo ***** válasza:
2013. márc. 19. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 bongolo ***** válasza:

Most látom, hogy az 1) sem jó. Ugyanis két hazug ülhet egymás mellett így:

I-H-H-I

Az igazak körül tényleg hazug kell legyen, tehát ez lehet a kör:

H-I-HH-I-H-I- és körbeér

2013. márc. 19. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!