Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Minden főiskolán és egyetemen...

Minden főiskolán és egyetemen szívatnak a tanárok?

Figyelt kérdés
2013. márc. 17. 21:32
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Inkább úgy mondanám, hogy mindenhol van olyan tanár aki mindenkit szívat.
2013. márc. 17. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
Igen, az első válaszolóé pontosabb megfogalmazás. Nálunk nem szivat minden tanár, sőt, van amelyik baromi rendes, ott segít ahol tud, de van amelyik úgy osztályoz, h el se olvassa a vizsgákat
2013. márc. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Csak egy egyetemre jártam, de ott volt minden. Normál tanárok; olyan tanár, aki megkérdezte, hanyast adjon; remekül oktató, de hangulatember prof, akinél az anyag odavissza tudása önmagában még az egyeshez se volt elég - s hallottam valakiről, aki ha kipécézett egy jobb sorsra érdemes diákot, az ott nem tudott diplomát szerezni (nagyon fontos tárgynál volt az egyetlen tanár).
2013. márc. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
88%

Ez sztem attól is függ, hogy mennyire nívós az adott iskola!

Meg attól is, hogy tényleg tanulni jársz egyetemre, vagy csak melegedni ülsz be!

Én a BME-re járok, és ott nagyon erősek a követelmények, nehéz a vizsgák teljesítése! Ettől függetlenül, nem érzem úgy, hogy szívatnának, hiszen azért jöttem, hogy tanuljak!!

De azért vannak nálunk mumus tárgyak is pl. a tanár leadja az anyagot félév közben, de a vizsgákon totál mást kérdez, mint amit leadott, ilyenkor kb. a hallgatók 60%-át megszórják!

2013. márc. 18. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
hát én pl a WJLF-re járok, kicsi fősuli, minenki ismer mindenkit kb. itt nem szívatnak annyira, de itt is van aki eléggé keménykezű, és itt is buknak meg páran. de itt nem jellemző akkora szórás, mint más nagyobb fősulin vagy egyetemen...
2013. márc. 22. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy annyira nem értetted meg az anyagot, hogy amiatt érzed úgy, hogy szívatnak.

Lehet, hogy amelyik tanár nem azt kérdezi vissza vizsgán, amit leadott, az arra kíváncsi, hogy a tanultakat hogy tudod alkalmazni.

Volt olyan tanárom, aki már a szemeszter elején kijelentette, hogy ő csak elméleti dolgokat fog elmondani, de a vizsgán csupán gyakorlati feladat lesz, számítás, ahol az elmélet megfelelő részét kell alakalmazni. Remélem senki nem érzi úgy, hogy ezzel megkönnyítatte a dolgunkat!!! Jobb híján volt, hogy leírtam a szerintem oda passzoló elméletet. Ezt nem különösebben értékelte a tanár. Volt ahol tudtam valamit számolgatni. Így szerintem átmentem előszörre. DE levontam a következtetést, hogy előző évfolyamosoktól kellett volna érdeklődni, feladatsort kérni. Hiszen a vizsgáig el se tudtuk képzelni, milyen gyakorlati példákat tud adni ahhoz az elmélethez.

MÁs tárgyból szerettem volna jegyet javítani. Kérdezett egyet a tanár, igennel vagy nemmel kellett volna válaszolnom. MOndtam, nem tudom, számolgatnom kellene először. Ő elégedetlen volt ezzel és elküldött. Hazaérve kinyitottam a könyvem, és az egyik fejezet címe volt a feltett kérdés; amit tehát kapásból kellett volna tudni. Azóta tudom!

2013. márc. 22. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
28%
bölcsészen nem, mert az büfészak
2013. márc. 22. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az anglisztika nem büfészak :)
2015. júl. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!