Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Amikor előadást tartok, remeg...

Amikor előadást tartok, remeg a hangom. Mit tegyek elllene?

Figyelt kérdés

Sziasztok, léci ne nevessetek ki. Gyakran kell a középsulimban előadásokat készíteni, majd ki állni a többiek elé és előadni ezeket az előadásokat. Én úgy érzem, hogy ezek allatt, mivel hogy ilyenkor izgulok, kicsit remegni szokott a hangom. Tudom, nem mindig hasznos megoldás, de eddig általában nyugtatókkal próbáltam ezt leküzdeni, elnyomni. Tudnátok adni valamilyen tanácsot, amivel gyorsan, eredményesen és sikeresen letudnám küzdeni a idegességem és a hangom remegését?

Előre is köszönöm! 18/f


2009. szept. 16. 09:57
 1/6 anonim válasza:
Kutyaharapást szőrivel! Tarts több előadást osztálytársaidnak. Társaságba mesélj el sok érdekes történetet. Otthon tükör előtt tarts előadást.
2009. szept. 16. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én is pont azt mondtam magamban, hogy "Tarts több előadást!". Ebben csak a rutin segít, hogy látod, hogy jól sikerült és ez erőt, biztatást ad a folytatáshoz. Pontosan ugyanúgy, mint bármilyen új dolog, amit elkezd az ember. Ha jól felkészülsz, akkor mindenesetre magabiztosabb vagy.
2009. szept. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Velem is mindig ez van és ami még rosszabb, h mivel már előre tudom, h remegni fog a hangom, ettől még stresszesebb leszek és még jobban remeg:S
2009. szept. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

KÖsz az eddigieket, ezekkel csak az a bajom, hogy lehet, hogy előbb-utóbb elmúlik, de addig ugyan úgy remegni fog a hangom (szóval még mindig ugyan úgy leégek...).

Nem megbántani akartam senkit, csak olyan módszer kéne, ami már a következő alkalommal javitana az előadásomom!

De kösz az eddigieket! És még kérnék válas

zokat!XD

2009. szept. 16. 16:28
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem égsz le, maximum együttéreznek veled. Ez nem megy egyik napról a másikra: remeg, remeg, ne zavartasd magad. Az emberek nagyobbik felének ugyanúgy remeg, ha nyilvánosan beszél, csak a nagypofájúak a szerencsés kivételek. De azok meg felületesebbek.
2009. szept. 16. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kb 25 ember előtt nem kell izgulnod. Gondolj ilyenkor arra hogy ez puding ahhoz képest hogy pl 200 ember előtt kellene előadnod az egyetemen. Nekem ebben van tapasztalatom, ugyanis sportoltam már több ezer ember előtt (ami eredetében ugyanaz mivel a tudásodat mutatod be). Sokkal lazábbra tudom venni az egyetemen a dolgot (pedig ott van az a 200 ember) és a végeredmény is láthatóan jobb lesz ;)

Remélem tudtam segíteni

2009. szept. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!