Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a különbség az államvizsga...

Mi a különbség az államvizsga és a záróvizsga között?

Figyelt kérdés
2013. márc. 20. 14:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Ugyanaz. Csak a szóhasználat más.
2013. márc. 20. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
akkor jó, köszi:D
2013. márc. 20. 18:16
 3/7 (g)brigi válasza:

Attól függ. Ha pl jogi egyetemet veszünk, ott 5 záróvizsga van, ami együttesen adja az államvizsgát.

Máshol egy záróvizsga=államvizsga.

2013. márc. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Jogon is egy záróvizsga van, csak öt záróvizsgatárgyból áll. (Amelyből általában az alkotmányjogot és a közigazgatási jogot egy etapban (együttesen) teszik le - de két érdemjegy.
2013. márc. 30. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 (g)brigi válasza:

Na hát erre kapsz mindenféle választ. Kinél hogy, meg ki hogy hívja. Én külön záróvizsgának tartom és együtt államvizsgának, így , hogy benne vagyok..

A lényeg, hogy vannak egyetemek, ahol az államvizsga egy nap alatt megy le, van ahol részekre bontva 2 hónap leforgása alatt. Én inkább az előbbinél tartanám ugyanannak.

Gondolom arra irányult a kérdésed, hogy ez vajon 2 külön megmérettetést jelent-e, hogy esetleg az államvizsga előtt záróvizsgázni is kell-e, mint pl ahogy hasonlóan egy előrehozott érettségi előtt. Nem.

2013. márc. 31. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
igazából a kérdésem azért volt, mert mi államvizsgának hívjuk, de a tájékoztatóban folyton záróvizsgaként emlegetik, gondoltam vannak olyan karok, ahol az egyik van és vannak olyanok, ahol a másik:)
2013. márc. 31. 17:04
 7/7 anonim ***** válasza:
53%
A Felsőoktatási törvényben írt elnevezés számít, az pedig záróvizsga. (De én pl. simán szigorlatot mondok alapvizsga helyett gyakran.) Amúgy az államvizsga név a Bach-rendszerben jött át németből, tehát nem komcsi csökevény, mint sokan hiszik.
2013. márc. 31. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!