Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » TVSZ-el kapcsolatban segítség?

TVSZ-el kapcsolatban segítség?

Figyelt kérdés

az óbudai egyetem tvsz-éből másolom ezt a részletet:


(4) Az egyetem egyoldalú nyilatkozattal megszünteti annak a hallgatónak a hallgatói

jogviszonyát, akinek az azonos tanegységből tett sikertelen javító, és ismétlő javító vizsgáinak

összesített száma eléri az ötöt. A tanegység az egy félév alatt teljesíthető, kredittel elismert

tantervi egység vagy tantárgy.

(5) A tantárgyfelvételek száma maximum hat.

(6) A rendelkezésre álló tanulmányi idő BSc képzésen tizenkettő, MSc képzésen hét félév.

Azt a hallgatót, aki ez idő alatt az adott képzésben nem tudja megszerezni a tanulmányok

lezárását igazoló végbizonyítványt, a szakról el kell bocsátani.


A 4-5ös pont szerint egy tárgyat 5x fehetek fel elvileg? Mert én úgy tudtam h az új tvsz szerint ezt 2-3ra redukálták (elv az óbudain 2). Akkor most melyik az igazi? (ez az aktuális tvsz 2012.szept.1től)


Meg a 6os szerint ha nem teljesítem az egyetemet 6félév alatt kirúgnak? Mert erről sem hallottam még. (Mert vannak tárgyak amik egymásra épülnek, és ha egy már nemsikerül csúszik az ember min egy évet. ezért nemértem hogy mosz hogy vanez)


Vki segíteni? köszönöm:))


2013. márc. 22. 15:08
 1/5 A kérdező kommentje:
okés a legutolsót felejtsétek el, az 6én me félév. De az elsőrben kérnék egy kis segítséget:)
2013. márc. 22. 15:10
 2/5 A kérdező kommentje:
naszóval 6év nem félév
2013. márc. 22. 15:10
 3/5 anonim ***** válasza:

Nwem tárgyfelvételről szól a szöveg, hanem vizsgaalkalomról. Mivel egy félévben többször is nekifuthatsz az adott tárgyból a vizsgának, ezért a vizsgaalkalmak száma több lehet, mint a tárgyfelvételek száma.

Nem tudom, hogy au Óbudai Egyetemen hogy van, de nálunk háromszor lehet felvenni ugyanazt a tárgyat.

2013. márc. 23. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

de az 5ös pont most akkor nem az hogy 6x lehet felvenni elvileg a tárgyat?


Meg az h hányszor lehet felvenni egy tárgyat, az már nem szabályozott? szóval h minden egyetemen ugyanugy van?

2013. márc. 23. 12:49
 5/5 anonim ***** válasza:
Tényleg elég furán van megfogalmazva. Menj be a TO-ra és kérdezz rá konkrétan erre.
2013. márc. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!