Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Normális dolog gyakorló...

Normális dolog gyakorló (kisérettségi) töri érettségire így feladni a tételeket? Illetve rendes töri érettségin mennyi tételt kapunk?

Figyelt kérdés
Kaptunk 86 tételt írásbelire, és 10-en valamennyi marad majd a szóbelire. Ez a 86 tétel a tankönyvekben 1 komplett lecke, vagyis van ahol 2 a4-es oldal, ergo nem valami rövid. Szerintem nem normális dolog ebből 86-ot feladni, és a szóbelire meg csak 10-en valamennyit. Kíváncsi lennék a véleményetekre, illetve tudni, hogy rendes érettségin mennyi tétel van. Én úgy tudom 20 írásbeli, 20 szóbeli.
2013. márc. 23. 18:16
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem így van. Nincsen külön írásbeli tétel, az írásbelin 4 év anyagát kell tudni. Szóbeliből nekünk 30 körül van, de ez iskolánként változik.
2013. márc. 23. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"van ahol 2 a4-es oldal, ergo nem valami rövid" - ergo rövid. ha tovább akarsz tanulni, akkor majd vissza fogod sírni, hogy csak ennyit kell tanulni. ha meg nem akarsz, akkor nem mindegy?

És hidd el, már az érettségin is hasznát fogod venni ennek az egésznek. 11. évvégén bevasalták rajtunk az összes töri-irodalom-nyelvtan tételt és 12.-ben elég sok mindenre emlékeztünk, így lényegében csak fel kellett idézni.

Nem fogsz beleszakadni.

2013. márc. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Hidd el nekem 2 oldalba elég sok minden levan írva, és alapból 2-3 óra mire az ember megtanulja NAGYJÁBÓL azt a 2-3 oldalt. De mind1 már, unokatesóm 4-re kisérettségizett, majdnem 5-re, és csak elolvasta az írásbeli tételeket.
2013. márc. 23. 20:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!