Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy is lesz az pontosan, ha...

Hogy is lesz az pontosan, ha valaki idén államilag támogatottan megy egyetemre, akkor diploma után meddig nem lehet külföldre menni?

Figyelt kérdés

2013. márc. 24. 13:55
 1/4 anonim ***** válasza:

Kimehet külföldre akár rögtön diploma után is.

A képzési idő kétszeresét kell 20 éven belül ledolgozni Magyarországon. Szóval ha 3 éves képzésre mész (és 3 év alatt el is végzed), akkor 6 évet kell ledolgozni 20 éven belül. Ebbe lehet megszakítás is. Így akár csinálhatod azt is, hogy 14 évre kimész külföldre, majd hazajössz 6 évre dolgozni (persze ez így elég logikátlan lenne, de ez csak egy példa). Vagy akár kimész 1 évre, hazajössz 3 évig dolgozni, megint kimész, megint hazajössz 2 évre és így tovább.

2013. márc. 24. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Vagy kimész, és soha többé nem jössz vissza. Ezesetben ki kell fizetned a képzés díját.
2013. márc. 24. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Értem

Csak hallottam olyat is hogy akarnak valami olyat hogy külföldön nem érvényes a diploma ilyen esetben. Akkor ez kamu?

2013. márc. 24. 15:33
 4/4 anonim ***** válasza:
Én ilyenről még nem hallottam, de nem is nagyon tudom elképzelni (hogy oldanák meg? Az összes országnak megmondják, hogy ezt meg azt az embert ne vegye fel senki?)
2013. márc. 24. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!