Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit csináljak ha egyáltalán...

Mit csináljak ha egyáltalán nem értem a reál a tantárgyakat, és ezért nem is érdekel? 15/L

Figyelt kérdés
Ráadásul 8.-os vagyok.Nem buktam még meg,évvesztes vagyok.A humán tantárgyakból nagyjából jó vagyok,3-as 4-es,van amelyikből 5-ös átlagom van.Nem vagyok lusta,ahhoz ami érdekel,vagy legalább értem.Humán tantárgyakra ha kell,napi 4-5 órát is tanulok,iskola után.De a reál tantárgyakat nem is szeretem,nem is értem.Ha házi van belőle akkor magamtól 1 feladat felett ülhetek 1 óráig,és gondolkozhatok rajta,de nem tudom megcsinálni a házit.Tanulószobás vagyok,de általában olyan tanár van velünk aki nem érti ezeket a tantárgyakat,mert mást tanít.Házikat vagy lemásolom valakiről,vagy interneten keresem meg a megoldásokat.Az órán sem értek többnyire semmit.A dolgozataim szörnyűek,őszintén szólva örülök,ha évvégén átmegyek ezekből 2-essel.Eleinte próbáltam tanulni a dolgozatokra,de nem nagyon ért semmit,néha,ha szerencsém volt épphogy megkaptam a 2-est.De nem értettem akkor sem,és már a dolgozatokra sem tanulok,nem is motivál semmi arra hogy tanuljak,mert úgyis csoda ha megvan a 2-es.

2013. márc. 28. 19:53
 1/6 Mammasita válasza:

A reál tárgyaknak sok gyakorlati haszna van a mindennapi életben. (Mondhatnám csak azoknak van kézzelfogható, közvetlen haszna.)

De ha Téged még vezetgetnek, támogatnak, és nincs szükséged semmi gyakorlatban hasznosítható tudásra, akkor tekincsd egyszerű TÚLÉLÉSI GYAKORLATnak.

Mindenből meg kell kapnod a kettest, hogy túl tudj lépni a 8. osztályt!

Gondold el! A humán tárgyakból semmi szükséged mégegyszer végigtanulnod, a reál tárgyakból pedig végigszenvedned újra az egész évi anyagot! Dolgozatostól, házi feladatokkal együtt MÉG EGYSZER UGYANAZT!

Szerintem, ha szenvedés is az egész, próbálj az órákon figyelni, és othon a könyvből utánagondolni, felkészülni rendszeresen, hogy mindenből meg legyen a kettes.

Talán,ha továbbtanulsz, lesz egy - két olyan tanárod, akinél könnyebb lesz ez is.

Addig pedig kitartás!

2013. márc. 29. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, én magántanár általi korrepetálást javasolok. Az a baj, hogy gyakorlatilag még minimum négy évig lesznek reál tárgyaid, és a középiskola azért nehezebb, mint az általános.

Szerintem esetedben az a probléma, hogy nincs aki segítene neked a tanulásban, és valószínűleg órán sem magyaráznak jól. Ezen lehet segíteni, ezért kellene a magántanár elsősorban matematikából, mert egyértelmű, hogy nálad nem a lustaság a probléma.

2013. márc. 29. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
83%
En ugyanigy vagyok a human targyakkal.
2013. márc. 29. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

2.Én is gondoltam már rá,de nincs pénzünk magántanárra.

3.Te jobban jártál valamivel,humán tantárgyaknál többnyire csak megjegyezni kell amit olvasol,de a reál tantárgyakat érteni kell.

2013. márc. 29. 15:10
 5/6 anonim ***** válasza:
58%

A humánnál rengeteg egymáshoz nem illő dolgot kell megjegyezni.

Mintha a telefonkönyvet tanulnám.

És teljesen értelmetlennek is gondolom erre pocsékolni az időt.

2013. márc. 30. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Azért a törit is kell érteni,nem elég elolvasni.
2014. jún. 5. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!