Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Számolni hogyan lehet megtanulni?

Számolni hogyan lehet megtanulni?

Figyelt kérdés

Van valamilyen módszer ami segít a számolás elsajátításában?

Mondjuk fejben,de papíron is.

Összeadni,kivonni,szorozni,osztani.Fejben eurót forintra váltani,stb..

Van valamilyen módszert ami ezt tanítja?

Sajnos az iskolában nem igen sikerül megtanulnom és most igencsak érzem a hiányát.

Egyszerűen nem értetem ami magyaráztak. Számomra nem volt logikus,átlátható, hogy melyik lépést melyik követi és miért.

Miért van az,hogy mások olyan könnyedén és gyorsan számolnak fejben,én meg azt sem tudom,hogy kezdjem el.

Diszkalkulális vagy diszkalkuliás vagyok !!!

Még azt sem tudom melyik a helyes.



2013. ápr. 2. 20:19
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez inkább logika.

Csinálj először egyszerű feladatokat. Aztán ha az megy fejbe akkor egy kicsit nehezíts, majd gyakorolj. És így tovább.

2013. ápr. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
ujjadon tudsz számolni?
2013. ápr. 2. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Például ha a szüleid tudnak segíteni vagy ( ha van ) nagyobb tesód akkor csinálj kis kártyákat,2 fajtát egyiken legyenek számok (pl.:0-20-ig) + csinálj olyan csoportot amiken + , - , szorás , osztásjel van fordítsd le és kész! Úgy gyakorolhatsz hogy húzol 2-őt a számkártyákból, 1-et a jelekból és számolsz! (Kezeden, fejbe, papíron)
2013. ápr. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Érdekes amúgy .mert most hogy olvastam ezt a kérdést, megbizonyosodtam arról ,hogy én sem tudok számolni:( atyaúristen 31évesen nem:S
2013. ápr. 9. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Én közeledek a 29-hez és rájöttem,hogy diszkalkuliás vagyok. Nem tudok számolni.

Alapvető műveleteket sem tudok elvégezni sem fejben sem papíron.

2013. ápr. 17. 20:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!