Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van olyan cukrász képzés...

Van olyan cukrász képzés Magyarországon, aminek a bizonyítványa más országokban is ér valamit?

Figyelt kérdés
Szeretnék az USA-ban, vagy Kanadában dolgozni a jövőben. Tudom, hogy a cukrász szakma nem a legfelkapottabb még itthon sem, mégis szeretnék ezzel foglalkozni. Nézelődtem már a neten, hogy van-e olyan cukrász tanfolyam, ami nem OKJ-s, de egyelőre nem találtam. Azt olvastam az OKJ-ról, hogy nem nagyon foglalkoznak az ilyen végzettséggel külföldön. Tudom azt is, hogy külföldön a más országból származó a szakmákat magukat, sőt, még a diplomákat sem nézik sokszor semmibe. Van olyan iskola, aminek a végzettségével mehetnék valamire odakint? Mindent meg tudok csinálni már most, mert a nagynéném cukrász, és rengeteg mindenre megtanított, még szép fondant/marcipán figurákat és virágokat is tudok készíteni. Ha elvégzek majd egy cukrász sulit, és nagyon jó munkát tudok végezni, valamint jól beszélek angolul, lenne esélyem arra, hogy a két ország közül valahol alkalmazzanak? Sejtem előre a nemleges választ, de attól kíváncsi vagyok a véleményekre, amiket előre is köszönök! :)

2013. ápr. 3. 17:56
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!