Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tanulmányok folytatása (? )

Tanulmányok folytatása (? )

Figyelt kérdés

Hali!

A téma a következő:

Maradt 3 tárgyam, mind 3 elég nehéz (nekem). Előző félévben felvettem egyet, hogy aktív féléven maradhassak de nem sikerült teljesítenem. A mostani félévre 2 tárgyat vettem fel, és sanszos, hogy most sem lesz meg. Jött is levél az egyetemtől, hogy amennyiben nem szerzek kreditet ebben a félévben sem, akkor elbocsátásra kerülök.

Kérdés:

Amennyiben nem én hagyom ott az egyetemet úgymond önszántamból, hanem elbocsátásra kerülök az egyetem által, akkor később akár 2-3 év múlva folytathatom tanulmányaimat innen ameddig eljutottam? (Tehát, hogy minden tárgyam megvan, és még ez a 3 kell még)


Mielőtt jönne a fikahadjárat, hogy ilyen meg olyan gyökér vagyok azért azt elmondanám, hogy éjjel-nappal melózom, mert kell a pénz itthonra, a nyáron esedékes külföldi utamra, illetve az ottani dolgokra. Épp emiatt eléggé benne van a pakliban, hogy ha eddig nem sikerültek ezek a maradék tárgyak akkor pont ebben a strapás helyzetemben még úgysem fognak... Csak ha már eddig eljutottam suliban ezt a 3 tárgyat ha nem is most, de később mindenképp be akarnám fejezni. Ugyanakkor nem akarom elmulasztani az egyetem miatt a külföldi munkalehetőségemet, jövőre kitudja kimehetnék-e még.



#egyetem #munka #külföld #tantárgy #tanulmány #kredit #egyetem folytatás #tanulmány folytatás
2013. ápr. 4. 08:59
 1/1 anonim ***** válasza:
Igen az elvégzett kreditjeid megmaradnak. Később új felvételi eljárásban ha felvesznek az aktuális jogszabályok szerint, akkor utána elfogadtathatod a tárgyaidat. és folytathatod onnan ahonnan befejezted.
2013. ápr. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!