Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a különbség az iskolarendsz...

Mi a különbség az iskolarendszerű és a felnőttképzés között?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 6. 10:11
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem tudok minden különbséget felsorolni, de a legfontosabb, hogy az iskolarendszerű képzés az ingyenes. OKJ-s képzésnél meg van határozva, hogy x. éves korig az első OKJ képzés az ingyenes. Felnőttképzésnél minden esetben fizetni kell. És nem csak a tanfolyamdíjat, hanem a vizsgadíjakat és sok esetben persze a tankönyveket is.

A másik fontos dolog, hogy ha felnőttképzésben veszel részt, akkor nem kapsz diákigazolványt. És ezzel ugye elég sok kedvezménytől megfosztanak, nem is gondolnád mennyi minden jár kedvezményesen, csak azért mert diák vagy, én is csak az után vettem ezeket észre, miután már nem volt diákom... :)

Ha felnőttképzésre jársz, és hiába nem vagy még 20 éves, a szüleid nem fognak utánad kapni családi pótlékot.

A felnőttképzések nagy része egy héten csak 1-2 alkalommal van, többnyire délután, pontosan azért, mert általában FELNŐTTEK járnak oda, akiknek munkahelyük van, így nem is érnének rá nagyon minden nap bejárni, mint ahogyan azt az iskolarendszerű képzéseknél kell.

Általában a felnőttképzésnél nem kötelező bejárni az órákra, de iskolarendszerű képzésnél viszont igen. Persze pl. az egyetem is meg lehet tenni, hogy nem jársz be erre meg arra az előadásra, de ott is sok olyan van, ahol kötelező.

2013. ápr. 6. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszi, lényegében leírtad, ami érdekelt konkrétan
2013. ápr. 6. 10:30
 3/3 anonim ***** válasza:

A "felnőtt"képzés

nem nappali

2018. júl. 13. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!