Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha jövőre kötelezővé teszik...

Ha jövőre kötelezővé teszik az erkölcstant, akkor annak tantervét kik állítják össze? Kik döntik el, hogy mi erkölcsös és mi nem? A politikusok?

Figyelt kérdés

Az iszlám szerint például a kamat is erkölcstelen, a keresztények szerint meg a szex. Mégis mindkettő elég gyakori dolog, bár az utóbbiban van legalább élvezet.

(Bár én a saját vallásomban hiszek és ezt a nézetet próbálom átadni a gyerekeimnek is.)

Viszont ez egy nagyon szubjektív dolog és ha a tanterv anyagát olyanok állítják össze, akik a politikától függenek, akkor én nem akarom, hogy a gyerekeim ezt tanulják, még ha kötelező is lesz.



2013. ápr. 8. 18:07
 1/4 anonim ***** válasza:
A kerettanterveket a miniszter hagyja jóvá (aki jelen esetben egy pap, ugyebár). De remélhetőleg nem olyan primitíven, hogy azt határozzák meg benne, mi erkölcsös, ennél azért még ezt a társaságot is többre becsülöm.
2013. ápr. 8. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nyilván nem vallási alapon fogják meghatározni ezt, hanem a mai magyar társadalom többsége által elfogadott társadalmi normák lesznek a mérce. Az meg, hogy az iszlámban mi számít erkölcsösnek azért nem igazán releváns, mert Magyarországon élünk, és itt elenyésző kisebbség követi csak.
2013. ápr. 8. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Magyarul akkor mindenkire rákényszerítik a többség erkölcsi ideológiáját? És mi van ha én nem értek vele egyet, mert én is erkölcstelennek tartom a kamatot és ahogyan a cigányok viselkednek, de nem tartom erkölcstelennek egy bizonyos életkor felett a szexuális életet? Vagy erkölcstelennek tartom amit a politikusok művelnek? Akkor az én gyerekeimnek is azt kell tanulni, hogy a politikus bácsik a mi javunkat szolgálják és a papok jók?

Vannak kultúrák, ahol például teljesen elfogadott, hogy bizonyos vallás képviselői ruha nélkül, teljesen meztelenül mutatkoznak, sőt őket tisztelik a leginkább a szent életük miatt. Nálunk ez ugye erkölcstelen, pedig szerintem egyáltalán nem az, viszont a lopás a csalás, és a hazugság az, amiért viszont itthon egyáltalán nem ítélnek el senkit, mert hát úgyis mindenki hazudik. De ugye én vagyok a kisebbség e tekintetben.

2013. ápr. 9. 20:28
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem tudni, mi a többség, és nem tudni, minek alapján értékelik ezt a tárgyat. Várjuk ki, mi lesz belőle. Kis erőlködéssel akár még némi értelmet is lehet csempészni bele, bár kétségtelenül hasznos és fontos dolgoktól lopja el az időt.
2013. ápr. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!