Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A diplomát (alapképzés) akkor...

A diplomát (alapképzés) akkor is kiadják, ha valakinek nincs nyelvvizsgája, de van emeltszintű érettségije angolból?

Figyelt kérdés
Középfokú nyelvvizsga kell a diploma megszerzéséhez, de valahol úgy hallottam, emelt nyelvi érettségivel helyettesíthető. Ez igaz?
2013. ápr. 12. 21:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
63%
Szerencsére ott még nem tartunk, hogy helyettesíthető legyen vele...
2013. ápr. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Azt hiszem, ha 60% fölött van az emelt érettségi eredmény, akkor kapsz hozzá egy papírt, hogy egyenértékű a középfokú c típusú nyelvvizsgával. De lehet csak 80 fölött. Nekem 88% lett, úgyhogy nem tudom, mennyitől adják meg, de valamennyitől biztosan.
2013. ápr. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Emelt nyelvi érettségi középszintű nyelvvizsgát is ad 60%-os eredmény felett.
2013. ápr. 12. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
52%

Most nem azért; de nagyon ciki, ha v.ki nem tud összehozni a diplomáig egy sikeres középfokú nyelvvizsgát.

Tudom, hogy ma sok diáknak sok az a 20-on akárhány ezer forint, de össze lehet rá tenni a pénzt apránként is.

2013. ápr. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Én is ezt magyarázom barátomnak, de ő csak ezzel tud jönni, hogy megvan az érettségije.
2013. ápr. 12. 21:37
 6/14 anonim ***** válasza:
49%

"Tudom, hogy ma sok diáknak sok az a 20-on akárhány ezer forint, de össze lehet rá tenni a pénzt apránként is."


Főleg, hogy minimum meg lehet duplázni az összeget, mert pénzlenyúlda a nyelvvizsgaközpont (is)......

Én 59%-kal sikeresen megbuktam. Elmentem megtekintésre, több kifogásolható részt s találtunk, volt, ahol még a helyi javító tanár is elismerte, hogy jó, oda is hívta a dolgozatom javítóját, ő meg bejelentette, hogy valóban így is jó, de ők más szót vártak a javítási útmutató szerint... Magyarul angolul tudni nem elég, még légy gondolatolvasó is...

Persze adjak be fellebbezést még ők buzdítottak rá, kifizettem rá a sápot, és el is utasították. Ha nem tetszik mehetünk a bíróságra...

Köv vizsgán kerek 60%. Csak hogy nagynak mutassák magukat :D

És a vicc, hogy az anyanyelvi angol tanáromat meghúzták a felsőfokún. Beleröhögött a képükbe, hogy anyanyelvi szinten tudja az angolt talán náluk van egy kis probléma. Lett kis csend a teremben :)


Namindegy. Ezt csak úgy elmeséltem.


Azért alapvetően igen nem kellene, hogy gondot okozzon, de okoz ugyanis az egyetemi idegennyelv-oktatás a béka segge alatt van 2x. És aki 4 évig nem használja a nyelvet, sokat felejt...

2013. ápr. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Ha négyes, ötöse volt azon az érettségin, akkor

(ha annál rosszabb,akkor nem)

2013. ápr. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

A barátodnak akkor most milyen minősítésű

volt az a nyelvi érettségije?

2013. ápr. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Azért valamire mindig jó az az emelt szintű

érettségi

2013. ápr. 12. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
70-valahány százalék lett neki (77 talán)
2013. ápr. 12. 22:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!