Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tényleg nem jó a tananyagot...

Tényleg nem jó a tananyagot beosztva tanulni?

Figyelt kérdés

Kb. 300 engem körülvevő emberből érzem magam egynek, aki halálra stresszeli magát, ha halogatja, akinek jó előre le kell ülnie, aki egyszerre kis ideig bír figyelni, aki két óra tanulás is akár három napra is beoszt (komolyan, erre már volt példa), hogy egy alkalommal ne kelljen leterhelnie magát.

Engem nem motivál, ha mégis halogatnom kell, hogy mindjárt itt a számonkérés. Sőt, stresszel az, hogy nem biztos, hogy túljutok rajta, ezért nem is erőltetem meg magam. Másrészt stresszel az a tudat, hogy azon az 1-2-3 napon viszont csak tanulással tudnék foglalkozni, semmi szabadidőre nem lenne idő. Nos, ez még jobban visszafog.


Állítólag rosszul csinálom.

Tudományosan is bizonyított állítólag, hogy végig lehet tanulni napokat, nekem is meg kellene próbálnom.

A lustáknak áll a világ.

Igaz, nekik csak a rövidtávú memóriájukban rögzül, de úgyse fogsz semmit se használni az életbe, amit tanulsz, de szó szerint.

Állítólag stresszel engem, hogy jó előre tanulok, csak nem tudok róla.



Amúgy.

Jöjjön már valaki, aki ugyanígy beosztja.

Kegyetlen sz.r, életkedvet elvevő érzés, hogy ennyire egyedül vagyok ezzel.

És folyamatosan piszkálnak. Ha más nem, azzal, hogy pont nekem, akiről tudják, hogy napok óta tanulok, mondogatják, hogy még el se kezdték, majd utolsó nap.

Azon kívül szerintük stresszelek, csak nem tudok róla, meg szerintük eltékozlom a fiatalságomat - ami fura feltevés, mert szerintem így is van szabadidőm.


2013. ápr. 24. 16:23
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Én nagyon irigyellek téged ez miatt, hogy képes vagy beosztani a tananyagot! Nagyon hálás volnék, ha írnál konkrétabb lépéseket, te mit hogyan osztasz be és csinálsz végig.

2013. ápr. 24. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Jelen! :D Én is hajlamos vagyok erre, nem olyan régen egy darab biosz dogára egy héten (azaz 7 napon) át készültem. Nekem így könnyebb, mert könnyebben megtudom emészteni az adott anyagrészt, szerintem jobban rögzül, és nem csak a számonkérésig jegyzem meg.

Ugyanakkor volt arra is példa, hogy ömlesztve tanultam mindent, de az rettentő hosszú, és fárasztó.

2013. ápr. 24. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Hát például konkrétumok.


Volt egy tárgy, amiből vizsgára hagytam hét napot.

Az első három napon nagyon lustultam, mert még messze éreztem a vizsgát. Olvasgattam az anyagot, de lazán, sokat pihenve, picit olvas-sokat pihen á picit olvas elven.

De az is segített, ezalatt a három nap alatt is haladtam.

Az utolsó négy napban mondjuk délelőtt 11-től délután 4-5-ig pár új anyagot lassan elolvastam, ami nehéz volt, kiírtam, akár ábrákkal, színesen. Az előző napiakat még egyszer elolvastam. Ami nehéz volt, azt még harmadszor is.

Ppt-k voltak, a fájlnévben jeleztem k-val, ami egyszer elolvasva, és kk-val, ami végleg kész.

Utolsó nap a legnehezebbeket néztem csak át.

Minden nap filmeztem is, hobbikkal is foglalkoztam.


A megértős tárgyakra óráról órára gyakorlok, következő gyakorlaton vagy utána szünetben kérdezek. Így számonkérés előtt már megértem. Volt, hogy számonkérés előtti három napon 1-1 órát gyakoroltam.

Ha nem jön össze, akkor előtte egy héttel kezdve napi egy-másfél órában átnézegetem, próbálom megérteni és gyakorlok. Utolsó napra szerencsére ÁLTALÁBAN érteni szoktam az egészet, nomeg tudni is.

2013. ápr. 24. 17:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!