Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Magyar érettségin írásbelin...

Magyar érettségin írásbelin melyiket érdemes választani: érvelés, egy mű értelmezése, összehasonlító elemzés?

Figyelt kérdés
Melyiket könnyebb megírni? Nem igazán rendelkezek háttérismeretekkel.
2013. ápr. 27. 13:17
 1/6 anonim válasza:
Hát, ez szinte teljes mértékben a témától függ, amit adnak. Az én magyartanárom azt mondta, alapesetben az érvelés a legkönnyebb (most fogok érettségizni). Ezután jön a műelemzés, aztán az összehasonlítás. De mondom, a téma dönti el leginkább a "nehézséget". Ha valami nagyon elvolt témát adnak az érvelési résznél, akkor nyilván könnyebb egy idegen mű elemzése, még akkor is, ha a szerzőjét sem ismered. Viszont az is fontos, kinek mi a könnyebb, miben kreatívabb, hiszen a három lehetőség három különböző műfajt takar.
2013. ápr. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 rémuralom ***** válasza:
Igazából tőled és a konkrét feladattól függ. Ha nem tudsz érvelni, akkor ne állj neki az érvelésnek, mert ha félreértelmezed és teleírod "szerintem" kezdetű mondatokkal (tehát véleményt nyilvánítasz érvelés helyett), akkor olyan kettest kapsz, mint a ház, pláne, ha még a szövegértést is elrontod.
2013. ápr. 27. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én tavaly érettségiztem és az érvelést írtam. Már 9.-ben tudtam, hogy azt fogom választani, biztos voltam benne, mert az érvelő fogalmazásaim mindig jók lettek. Eszembe sem jutott ott éles helyzetben sem, hogy esetleg a másik kettő közül válasszak.

(És az érettségin is jól sikerült az érvelés)

Valaki meg ugyan így volt, csak a mű elemzéssel. Ez egyén függő...

2013. ápr. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Amelyik jobban megy

(Mondjuk nálam csak az utolsó kettő jönne szóba)

2013. ápr. 28. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

De tényleg meg kell várni, mi lesz/

mit adnak témának

Amelyikről több értelmes dolgot tudsz írni sztem

2013. ápr. 28. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Pl. ha a művet amit megadnak ismered eléggé meg

úgy érzed, neked való a feladat, akkor választod azt

2013. ápr. 28. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!