Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen embereket tartatok...

Milyen embereket tartatok butának? Milyen definíciót tudtok rá?

Figyelt kérdés

Sajnos lehet sose tudom kinőni még 40 éves koromra sem(79-es vagyok),de hajlamos vagyok alulértékelni magam szellemi ,és gyakorlati (munka)téren.Annak idején egészen általános iskola első osztályától kezdve érettségiig degradáltak a tanárok(állították,hogy több teljesítményt fognak így kicsikarni tőlem ,mert bizonyítani fogok).

Próbálom most is fejleszteni magam:olvasok rendszeresen ,és a helyesírást is gyakorlom még ha szégyen is ilyen idősen.Próbálok okosodni,és művelődni mégis vannak területek amiket képtelen vagyok bediflázni.Ilyen például a földrajz.Abszolút nem tudok egy csomó helyet megjegyezni hol van bármennyire is szeretném.

A másik ilyen terület a politika.

Őszintén ti mi alapján nevezitek az embereket butának???



2013. ápr. 29. 07:43
 1/6 A kérdező kommentje:
Valahogy akik tényleg buták,azok nagyon okosnak képzelik magukat.
2013. ápr. 29. 07:45
 2/6 anonim ***** válasza:

Olvasgass itt a Gyk-n, ahogy egyre inkább kezdi szúrni a szemedet bizonyos esetekben a rengeteg helyesírási hiba, a normálisan fogalmazni nem tudó kérdező-válaszoló.

Ahogy észreveszed, hogy mennyi minden kifogásod merül fel egy-egy felvésett szövegben = akkor ahhoz mérten te nem is vagy buta.


Másrészt a földrajzi helyek, helységek, hol-merre-mi van, az bizony még az okos emberek esetében is sokszor sötét. Olyan nincs, hogy valaki az élet minden területén maximális legyen.

Legyen és ezek szerint van egy átlagos műveltségi szinted, minden embernek, így egész biztos neked is van olyan, amiben a jobb vagy mint az átlag, vagy jobb vagy, mint az élet egyéb területén amilyen vagy.

Abban légy igazán jó, amit naponta csinálsz, amiből élni akarsz, a többi elég az átlagos, és főleg ne légy magaddal elégedetlen.

Az egészséges önbizalomhoz ennyi is elég.

2013. ápr. 29. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az olyanok, akik nem tanulnak

(a saját hibájukból)

2013. ápr. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A butákat inkább "sötétnek" nevezném


Akik nagyjából nem tudnak semmit, de nem is szándékoznak

"okosodni"

2013. ápr. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Van olyan fajta buta, akinek tudása nincs

A másik fajta buta pedig nem tud józanul gondolkodni

2013. ápr. 29. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Azért az sem mindegy, hogy valaki iskolával együtt buta, vagy iskolázottság nélkül is megvan a mindennapi élethez az esze.


Érettségi előtt az utolsó órán mondta a tanárnő:

No gyermekeim! Megtanultátok a könyvelést, és most kiléptek a nagybetűs életbe!

Ne feledjétek, bármivel is találkoztok, először gondoljátok át "józan parasztésszel".

Mert könyvelgethetsz te az iskoláddal keresztbe-hosszába amit akarsz, de ha a végeredmény nem az lesz, amit az a parasztember a saját fejével kiszámolt: kifizettem vetőmagra x összeget, szántásra y összeget... eladtam a kukoricát z Ft-ért, és maradt ennyi pénzem. Szóval ha a könyvelésed végén ez nem egyezik azzal, amit ő kiszámolt, az egész munkád sz@rt sem ér!


Szóval az iskola és az ott szerzett tudás egyáltalán nem biztos, hogy attól már valaki okos!

2013. ápr. 29. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!