Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok erről, felvételi...

Mit gondoltok erről, felvételi statisztika ihlette kérdés?

Figyelt kérdés

A BGF turizmus-vendéglátás (magyar nyelven) államilag támogatott szakára 563-an jelentkeztek első helyen. Mint tudjuk, a turizmus-vendéglátás szakra idén 465 a ponthatár. Szerintetek tényleg van 563 olyan ember, akinek van 465 pontja? Mármint nyilván lehet ennyi ember, csak aki felküzdi magát 465 pontra az, akkor miért nem jelentkezik egy többet érő szakra? Nem húzom le a turizmus szakot, mert engem érdekel, de vannak ennél kifizetődőbb szakok is. Illetve szerintetek elképzelhető, hogy a 563 emberből egy jó párnak nincs is ennyi pontja? Sokszor hihetetlen tudatlanok és tájékozatlanok az emberek, így azon sem lennék meglepve, hogy az 563-ból 100-nak fogalma sem lenne arról, hogy ide 465 a ponthatár.


[link]


2013. máj. 1. 15:32
 1/1 anonim ***** válasza:

Először is előre senki nem tudja biztosan, mennyi pontja lesz. Nyilván lehetnek köztük esélytelenek is. Esetleg előfordulhatnak tájékozatlanok is, akik nem tudták, hogy bizonyos szakokon előre lesz minimum ponthatár, és nem csak ponthatárhúzáskor, de nem hiszem, hogy ez tömeges lenne.


Ami a dolog másik részét illeti, ne keress logikát ott, ahol nincs. Nagyon sokan jelentkeznek olyan szakra, ahol előre tudható, hogy a többség nem tud elhelyezkedni vele. Az én elméletem, hogy kontraszelekció alakult ki a szakoknál, oda jelentkezett sok ember, ami viszonylag könnyen elvégezhető, és oda sokkal kevesebb arányaiban, amelyeket nehéz. Még 120+24-es rendszerben volt hogy gépészmérnöknek egy jónak számító vidéki egyetemen 80-al be lehetett kerülni, vagyis mindenkit felvettek, turizmus és vendéglátásra meg 135 fölött.

2013. máj. 1. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!