Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Teljes állásból félállás,...

Teljes állásból félállás, lehetséges ez?

Figyelt kérdés

Megteheti-e egy középiskola/igazgató, hogy teljes állásból félállásba rak át engem, ha nem tud nekem annyi órát biztosítani hogy meglegyen tanárként a teljes állásom? Jelenleg sajnos ez a helyzet nálunk és nem szeretnék félállást (fizetés miatt). Jogilag ilyenkor a munkáltató illetve én mint munkavállaló mit tehetek meg?

Köszönöm előre is a válaszokat!



2013. máj. 2. 13:10
 1/4 anonim ***** válasza:
a másik megoldás, hogy elküld ... melyik a jobb?
2013. máj. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Felajánlhatja neked mindenképpen. Ha te nem fogadod el, akkor valószínü normál felmondással felmond, megindokolja, hogy nem tud neked tovább fizetni, letöltöd a felmondási idöt és pápá. majd felad egy hírdetést, és felvesz egy félnapos alkalmazottat.
2013. máj. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha nincs más akkor érd be ennyivel. A semminél jobb az a fél állás is.

Én javaslom hogy keress másik iskolát ahol esetleg eltudnál helyezkedni és hagyd ott azt ahol most vagy, addig meg bírd ki így, jobb mintha munkanélküli lennél.

2013. máj. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Egyes esetekben megteheti, pl. ha a fenntartó csökkentette a státuszok számát az iskolában.

Viszont ha állami az iskola, akkor már a KLIK gyakorolja az ilyen alapvető munkáltatói jogokat.

Közalkamazotti törvény, ügyvéd, tudd meg, élhetsz-e a rendkívüli lemondással ilyen esetben, amire csak 3 napod van a tudomásszerzéstől.

2013. máj. 2. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!