Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ingyenes tankönyveseknek...

Ingyenes tankönyveseknek kötelező visszavinni az iskolába a könyveket?

Figyelt kérdés
Végzős vagyok, és akkor kapok bizonyítványt, ha vissza viszem az összes könyvem. tudtommal, az állam támogatja nekem az ingyen könyvet, nem állna jogomban az iskolának adni. Tévedek? Ha nem, mit tehetnék az ellen, hogy nálam maradjanak? Attól hogy meglesz az érettségim, még szükségem lehet rájuk

2013. máj. 5. 18:40
 1/9 anonim ***** válasza:

Kérdezd meg az iskolában, hogy eladnák-e neked

a könyveket

2013. máj. 5. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ez mindenhol igy van. Vissza kell vinned a sulidnak a konyveket.
2013. máj. 5. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Illetve azt is megkérdezheted ott, hogy

muszáj-e visszaadnod

2013. máj. 5. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
azt mondja a könyvtáros h muszáj, de mivel jogilag én kaptam a támogatást, és nem az iskola, azért az én tulajdonomat képezik a könyvek, csak visszakérik hogy jól járjanak nem?
2013. máj. 5. 19:13
 5/9 anonim ***** válasza:
Nálunk nem muszáj, csak akkor ha külön kérik (hiány van, stb). Én is az voltam, szintén végzős vagyok, és nem kérték eddig.
2013. máj. 5. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha csak "kölcsönbe" voltak a könyvek

(az iskolától) vissza kell adni

2013. máj. 5. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha elveszik egy könyv (könyvtárból) akkor

azzal szokták megtéríttetni, aki elveszítette

2013. máj. 5. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
a könyvtári használt könyveket oda adom, de a vadi új könyveket amit az állam nekem szánt, azokat nem vagyok hajlandó
2013. máj. 5. 19:52
 9/9 anonim ***** válasza:
Azokat nem is kell, csak amit a könyvtárból adtak használtan, azokat is csak akkor, ha lementek a szóbelik, hiszen különben miből készülnél?
2013. máj. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!