Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy használom ki ezeket a...

Hogy használom ki ezeket a funkciókat a számológépen? Casio fx 220

Figyelt kérdés

statisztikai számítás

koordináta transzformációk

törtszámítás (gondolom nem ugy írja ki pl: 1/2 hanem 0.5)

szal törtet törtet nem tudok számolni csak ugy ha átváltom mint pl egy okosabb változaton


[link] Ledudu.com/images/calculs/casio/machines/FX220. jpg



(tudok vele n-ik gyököt vonni meg hatványozni....10es alapú log )


1. a shift alatti (ab/c) vagy (d/c) mit jelent?

2. amit shiftel hívunk elő a zárójel billentyűzet fölött x"nyílˇy? azok mit jelentenek ?

3.Min felet 1/x?

4.MR felett X! az a faktoriálist jelenti ? hogy használom?

5.In fölött e^x mit jelent?

6. és amik a számok fölött vannak azokat kell használnom érettségire? azokat sem ismerem :(


Nagyon köszönöm a válaszokat!!



2013. máj. 6. 20:18
 1/2 A kérdező kommentje:
2013. máj. 6. 20:18
 2/2 anonim ***** válasza:

1. ha olyan számot kapsz pl. 0.8 akkor átírja törtszámba -> 4/5. az, hogy mi a különbség a kettő között nem tudom sajnos, én nem ilyet számológépet használok, de mindkettő ugyanazt csinálja nálam.

2. passz

3. nem lehet, hogy az x helyére bármilyen számot be tudsz írni? szóval 1/1 1/2 stb.?

4. szerintem az a faktoriális lesz. beütsz egy számot és rányomsz a gombra, vagy nálad lehet fordítva lesz, passz.


Az ötös és a 6-os nem kell neked középszintre.

Ha nagyon sok időd van, és tudsz egy kicsit angolul akkor tanulmányozhatod a kézikönyvét:


[link]

2013. máj. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!